Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Hükümetine Kripto Para Konusunda Net Karar Vermek İçin 2 Hafta Tanındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Hükümetine Kripto Para Konusunda Net Karar Vermek İçin 2 Hafta Tanındı
Hindistan Hükümetine Kripto Para Konusunda Net Karar Vermek İçin 2 Hafta TanındıHindistan Yüksek Mahkemesi, Hint hükümetine kripto paralar hakkında kesin bir karar vermesi için iki hafta gibi bir süre tanıdı.

Hindistan Merkez Bankası bundan bir süre önce kripto para borsalarının bankalarla ortaklık yapmalarını yasaklamış, bu durum da ülkedeki kripto para sektörünü ciddi ölçüde yaralamıştı. Bu durum zaman içerisinde Yüksek Mahkeme’ye taşındı ve mahkeme Merkez Bankası tarafından alınan bu yasak kararını bir süredir inceliyor.

Merkez Bankası’nın bu yasağına karşı mücadele eden borsaları temsil eden Nakul Dewan, kripto para konusunda net bir karar alınması için bir süredir Yüksek Mahkeme’yle iletişim halindeydi. Ayrıca Merkez Bankası’nın temsilcilerinden olan Shyam Divan, her ne kadar kripto para sektörüne bir yasak getirilmiş olsa da bu konudaki son sözün hükümete düştüğünü belirtti. Yüksek Mahkeme’deki yetkililer, bu işin bir an önce açıklığa kavuşması için hükümete kripto para konusunda bir karar alınması için iki haftalık bir zaman dilimi tanıdılar.

Merkez Bankası, bu yılın nisan ayında yaptığı duyuruyla kripto para borsalarının banka hesabı açmalarını yasaklamıştı. Hindistan’da bundan yaklaşık yedi ay önce getirilen bu yasak, yerel kripto para sektörünü epey zora soktu.

Hindistan’daki kripto para destekçiler, bankanın aldığı bu yasağı kaldırmak için imza toplamaya başladılar ve şu ana dek 40 binden fazla imza toplandı. Yasağa karşı çeşitli mücadeleler veriliyor olsa da yasağın hala yürürlükte olduğunu ve kripto para borsalarının hala birbirinden farklı zorluklarla boğuştuklarını belirtmek gerek.

Hindistan Hükümetine Kripto Para Konusunda Net Karar Vermek İçin 2 Hafta Tanındı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Hükümetine Kripto Para Konusunda Net Karar Vermek İçin 2 Hafta Tanındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın En Büyük İlaç Şirketlerinden Birisi, ConsenSys Destekli Girişim ile İş Birliği Yapıyor SICAK HABER: Ethereum 4 yılın tecrübesini içeren projeyi hayata geçiriyor! 2018 Yılı Biterken: XRP’nin Performansı Nasıldı? Altcoin sezonu başlamış olabilir mi? Ethereum %12, Tezos %20 yükseldi Bitcoin için bir 100 bin dolar tahmini daha Binance, En Fazla Trafiği Türkiye’den Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır