Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Herkes ‘HODL’ Ediyor: El Değiştiren BTC Miktarı, Son Dönemin En Düşük Seviyesinde – Bu Ne Anlama Geliyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Herkes ‘HODL’ Ediyor: El Değiştiren BTC Miktarı, Son Dönemin En Düşük Seviyesinde – Bu Ne Anlama Geliyor?
Herkes ‘HODL’ Ediyor: El Değiştiren BTC Miktarı, Son Dönemin En Düşük Seviyesinde – Bu Ne Anlama Geliyor?Son yapılan araştırmalara göre, Bitcoin’in el değiştirme oranı, şu anda çok çok düşük bir seviyeye gelmiş durumda. Yayınlanan rapora göre, cüzdandan cüzdana transfer edilen BTC miktarı, şu anda yüzde 25’e inerken, diğer Bitcoin’ler ise hiçbir şekilde el ya da adres değiştirmiyor.

Bloomberg’e konuşan Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter, yaptığı açıklamada bu durumun insanların elindeki BTC’leri çıkarmak istememesinin bir sonucu olabileceğini ifade ediyor. Carter, Bitcoin’de gerilemenin devam ettiğini belirtirken şunları söylüyor:

”Şu anda aktif kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Likidite konusunda sıkıntılar var. İnsanlar elindeki BTC’leri belki de yükselecek umudu ile çıkarmak istemiyor. Ancak, bununla birlikte şu anda ayı piyasasının etkilerini görmek de mümkün.”

Birçok otorite, Bitcoin yatırımcılarının ‘hodl’ mantığının aslında pek de yanlış olmadığını ifade ediyor. Uzunca bir süredir artık kişiden kişiye para transferinden ziyade bir değer deposu olarak görülmeye başlanan ve dijital altın adını alan BTC için bu veriler de destekleyici bir rol üstleniyor.

Şu anda BTC’de günlük işlem hacmi 4 milyar dolarlarda gezerken, bu rakam Ocak ayında ise 10 milyar dolardı. Kullanıcı sayısının düşmesi ve Bitcoin’lerin sadece az bir kısmının kripto para borsaları aracılığı ile değiştirmesi, birçok büyük yatırımcının BTC’yi uzun dönemli bir yatırım olarak gördüğünün de açık bir kanıtı olarak, kripto para çevrelerinde gösteriliyor.

Bakkt platformu ve diğer olumlu gelişmeler ile de, bu rakamın artması ve piyasaya can gelmesi bekleniyor.

Herkes ‘HODL’ Ediyor: El Değiştiren BTC Miktarı, Son Dönemin En Düşük Seviyesinde – Bu Ne Anlama Geliyor? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Herkes ‘HODL’ Ediyor: El Değiştiren BTC Miktarı, Son Dönemin En Düşük Seviyesinde – Bu Ne Anlama Geliyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Anket: Kurumsal Yatırımcıların Yüzde 41’i, ICO’lara Yatırım Yapmayı Düşünüyor Piyasa Durgun Seyrederken, Binance Coin Top 10’a Doğru İlerliyor! Kripto Para Piyasası Hacmi 100 Milyar Dolar Endişesini Geride Bıraktı Intel aldığı patent ile kripto madenciliği sektörüne adım atıyor Küçük boğalar geliyor: Altcoin’ler Bitcoin’i beklemeyecek! Ethereum’un Geliştirici Ekosistemi: İşte Tanışmanız Gereken Altcoinler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır