Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Harvard ve MIT Gibi Saygın Üniversitelerin Kriptoparaya Yatırım Yaptığını Biliyor muydunuz?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Harvard ve MIT Gibi Saygın Üniversitelerin Kriptoparaya Yatırım Yaptığını Biliyor muydunuz?
Harvard ve MIT Gibi Saygın Üniversitelerin Kriptoparaya Yatırım Yaptığını Biliyor muydunuz?

© Reuters.  © Reuters.

Kriptoparaya yatırım yapmak için Yale’in cesurca ilk adımı atmasının ardından, ABD’de bulunan 5 üniversite daha bağış fonlarını yatırıma ayırarak kripto cümbüşüne katıldı.

ABD’de Üniversiteler Kriptoparaya Yatırım Yapmak İçin Sıraya Girdi!Amerika’nın en önde gelen eğitim kurumları, gelişen sektörde yatırım yapan eğitim kurumlarına önderlik etmenin heyecanı içerisindeler. Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Stanford Üniversitesi gibi büyük “Ivy League” figürlerinin kripto alanına evet demesiyle, daha fazla sayıda üniversitenin bu alana ilgisini kazandırdı.

Yazınım zamanı itibariyle, MIT, Yale, Harvard ve Stanford ile beraber, fonlarını daha önce yatırım yapmak için kullanmış üniversiteler mevcut.

Carolina Üniversitesi ve Darthmouth Koleji’ni de sayarsak, şu an kriptoparaya yatırım yapan 6 adet üniversite mevcut. Haberlere göre, bahsi geçen her bir üniversitenin on milyonlarca dolarlık yatırımı mevcut. Üstelik bu yatırımlar, sadece kriptoparanın kendisini değil, ilgili kriptopara şirketlerini de kapsıyor.

Akademik kurumların son zamanlarda yaptıkları bu yatırımlar, kripto alanında özel bir öneme sahip. Kripto dünyası, bu tür hamleler ile gerçek dünyada daha büyük bir toplumsal kabul görmeye başlayabilir. Bununla birlikte, bu kuruluşların kripto sektöründe oynamaya çalıştıkları öncü rolü, onların bu fırtınalı okyanusun içinde bir maceraya hazır olup olmadıklarını tam olarak göstermiyor. Her şey zamanla belli olacak.

Information muhabiri Jon Victor, ünlü akademik kurumların yaptıkları yatırımlar ile kripto sektörüne güvenilirlik ve meşruluk kattığını söylüyor:

Fonların direkt bir şekilde kriptoparalara aktarılması, yatırımcı duyarlılığının artık büyük bir şekilde varlık sınıfına doğru kaydığını işaret ediyor. Keza, son on yıl içinde kurumların artık özel teknoloji şirketlerine yatırım yapmaya daha istekli hale geldiğini görüyoruz. Birçok kurumsal yatırımcı tarafından hala çok riskli gözüyle bakılan kriptoparalar, bu derecede yakından takip edilen kurumlardan destek alarak, sonunda meşruluk kazanabilir.

Bu gelişme, bir çok gözlemci için çok şaşırtıcı olsa da, önde gelen bazı yatırımcı ve analistler, bunu uzun süredir öngörüyordu. İçlerinden birisi, hepimizin tanıdığı kripto boğası Mike Novogratz. Novogratz’a göre, bir “kurumsal yatırımcı sürüsü” gelecek ve bir sonraki Bitcoin boğa piyasasına güç verecek. Gün itibariyle kripto piyasası bu durumdan çok uzak. Fakat ileride neler olabileceğini düşünmek heyecan verici.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Harvard ve MIT Gibi Saygın Üniversitelerin Kriptoparaya Yatırım Yaptığını Biliyor muydunuz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Sakin; Kraken Borsası Crypto Facilities’i Satın Aldı Bitcoin Fiyatı, Hafta Sonunda 4.000 Dolar Barajını aştı İşte Analistlere Göre Yükselmeye Hazır 3 Altcoin Ethereum’da ana destek hala 185 dolar civarında Stephen Innes: Daha Gidilecek Çok Düşüş Var – 3.500 ile 2.500 Dolar Arası Mümkün Selcoin: Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Dalgası 8.500 Dolara Kadar Sürecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır