Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Kripto Para Borsalarını Denetledi: 38 Borsadan 7 Tanesi Başarılı Sonuç Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Kripto Para Borsalarını Denetledi: 38 Borsadan 7 Tanesi Başarılı Sonuç Aldı
Güney Kore Kripto Para Borsalarını Denetledi: 38 Borsadan 7 Tanesi Başarılı Sonuç AldıGüney Kore hükümeti, yakın zamanda kripto para borsalarına karşı yaptığı güvenlik teftişinin sonuçlarını açıkladı. 85 unsurla değerlendirilen kripto para borsalarının sadece 7 tanesi, teftişi başarıyla geçebildi. Daha önce incelemeye alınmış olan 14 kripto para borsasının hala kendisini geliştirmediği, 17 yeni kripto para borsasının ise güvenlik standartlarını karşılamadığı açıklandı.

Güney Kore’nin Bilim ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, sonuçlar oldukça endişe uyandırıcı. Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı (KISA) ile ortak yürütülen çalışmada bakanlık geçtiğimiz yılın Eylül ve Aralık ayları arasında 38 kripto para borsasını incelemeye aldı. Bunların 21 tanesi daha önce Ocak ve Mart ayları arasında incelemeye alınmışken, geriye kalan 17 kripto para borsası ise piyasaya çıkmalarından beri ilk kez teftişe girdi.

21 kripto para borsasına önceki teftişten dolayı verilen tavsiyelerin vere gerekliliklerin çoğunun dinlenmediği ve yerine getirilmediği öğrenildi ve bunların sadece yedi tanesi, regülatörün listesindeki 85 unsuru başarıyla tamamladı. Söz konusu 85 güvenlik unsurunun arasında sistem güvenliği, ağın ayrı olarak yönetilmesi, hesap yönetimi ve sanal para birimi cüzdan yönetimi gibi önemli konular da yer almaktaydı.

Bakanlık tarafından yapılan teftişi geçen 7 kripto para borsası ise sırasıyla Upbit, Bithumb, Gopax, Korbit, Coinone, Hanbitco ve Huobi Korea oldu. Bakanlık bunun yanı sıra yaptığı açıklamada yeni açılan 17 kripto para borsasının 85 maddelik teftişten, 61 madde konusunda sıkıntı yaşadığı ve bunların acilen giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Güney Kore Kripto Para Borsalarını Denetledi: 38 Borsadan 7 Tanesi Başarılı Sonuç Aldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Kripto Para Borsalarını Denetledi: 38 Borsadan 7 Tanesi Başarılı Sonuç Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalyan Posta Servisi, Hyperledger’in Blockchain Topluluğuna Katıldı R3’ün Corda Platformu Büyümeye Devam Ediyor Bitcoin Milyonerleri Ellerindeki Bitcoin’leri Saklıyor! Bitcoin ile Ödeme Yayılıyor – Dünya Yıldızları da Akıma Katıldı! ABD, Libra’yı Lisansa Tabi Tutarsa Kullanımı ”Yasak” Olmadan Engellenebilir Bitcoin, ETH, XRP ve LTC için oyun yeniden başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır