Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta

Ana Sayfa » GÜNCEL » BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta
BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin KullanılmaktaÇok uluslu İspanyol bankacılık devi Banco Bilbao Vizcaya Argentaria‘nın  (BBVA (MC:BBVA)) başkanı Francisco Gonzalez Rodriguez, 14 Eylül tarihinde CNBC kaynağına kripto para birimlerini de kapsayan bir röportaj verdi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gonazales dünyanın eninde sonunda yeni dünya düzenini getirecek ”inanılmaz bir dijital devrime” doğru ilerlediği ifade etti. Buna rağmen, BBVA yöneticisi, anlaşılması gereken ”dalgalanma etkileri” olduğunun da altını çizdi. Kendisi daha sonra dijital teknolojilerin risklerini kendince açıkladı:

”Kripto para birimleri mükemmel ancak günümüzde kötü amaçlarla kullanılıyorlar o yüzden kişilerin dikkatli olması gerekiyor. Blockchain ve dağıtık cüzdan teknolojileri de mükemmel, büyük ama cidden büyük araçlar. Ancak kripto para birimleri özellikle yasa dışı kullanımların nelere yol açabileceği konusunda iyice anlaşılmalı.”

Röportaj esnasında kendisine BBVA Fintech yatırımları sorulduğunda, Gonzales bankacılık devinin şu an bunu seçenekler arasında gördüğünü ifade etti.

”Fintechleri satın aldığımızda veya %10 veya %100 hisse yatırımı yaptığımızda, seçenek satın almış oluyoruz. Milyarlar da edebilir, hiçbir şey de etmeyebilir, bunu zamanla göreceğiz.”

BBVA geçtiğimiz Nisan ayında blockchain teknolojisi kullanarak kredi veren ilk küresel banka olmuş ve ciddi bir ses getirmişti. Söz konusu kredi verme örneği ilk olarak 87 milyon dolarlık bir miktarda yapılmıştı. BBVA CEO’su Carlos Torres o an yaptığı açıklamada, blockchain teknolojisinin ”olgunlaşmadığını” ve gelecekte çok büyük sıkıntılarla karşılaşabileceğini ifade etmişti.

BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Almanya’nın En Büyük İkinci Borsası XRP ve Litecoin ETN’lerini Listeledi! Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir Tron Yükselmeye Devam Ediyor! Yüzde 15 ve Üstü Artışın Sebebi Ne? BitMEX’teki Bitcoin tasfiyeleri çığrından çıktı: 1,6 milyar dolar! Bankalar Swift’ten kurtulup Ripple ile anlaşmaya çalışıyor Bitcoin Üzerinden Borç Almak İster miydiniz?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır