Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hacklenen Japon Kripto Para Borsası, Kullanıcıların 40 Milyon Dolarlık Zararını Telafi Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hacklenen Japon Kripto Para Borsası, Kullanıcıların 40 Milyon Dolarlık Zararını Telafi Edecek
Hacklenen Japon Kripto Para Borsası, Kullanıcıların 40 Milyon Dolarlık Zararını Telafi Edecek

2/2


2/2


2018 yılının ikinci büyük Japon kripto para borsası hacklenme olayı, ne yazık ki bu sabah gündemlere düştü. Tech Bureau tarafından yönetilen ve lisanslı bir borsa olan Zaif, ilk bulgulara göre 60 milyon dolar civarında bir kayıp yaşadı. Borsanın kullanıcı fonlarını saklamak için kullandığı cüzdanlara erişen saldırganlar 60 milyon dolar değerinde Bitcoin, Bitcoin Cash ve MonaCoin çaldılar ve çalınan Bitcoin Cash ile Monacoin değeri hala tam olarak hesaplanamadı. Toplamda 5.966 Bitcoin çalındığı tespit edildi.


İlgili haber:
Japonya’daki Kripto Para Borsası Hacklendi, 60 Milyon Dolar Çalındı

Nikkei haber kaynağının belirttiğine göre ise, borsa 14 Eylül tarihinde yaşanan olayı 17 Eylül’e kadar fark etmedi. Ancak çalınan fonların çoğu borsaya değil, borsanın çevrimiçi cüzdanını kullanan kullanıcılara ait ve bu büyük bir sıkıntı. Mt. Gox gibi büyük bir meblağ olmasa da, çok sıkı kurallarla denetlenen Japon kripto para borsasında 60 milyon doların bile en hızlı şekilde kullanıcılara temin edilmesi gerekmekte.

Tech Bureau da söz konusu tazmini yapabilmek için, hisselerinin büyük bir çoğunluğunu Fisco Digital Assets Group firmasına sattı. Fisco ile Tech Bureau arasında şimdiden bir tür anlaşma imzalandı ve 5 milyar yen ( 44.59 milyon dolar) likidite sağlandı. Satıştan elde edilen fon direkt olarak 40 milyon dolarlık müşteri hesaplarından çalınan zararı karşılamak için kullanılacak.

İlginç olan nokta ise, Zaif kripto para borsasının yaklaşık 3 ay önce ülkenin finansal denetleyicisi FSA tarafından ”iş geliştirme emri” verilen altı kripto para borsasından birisi olması.

Görünüşe göre bela gerçekten de geliyorum demiş.

Hacklenen Japon Kripto Para Borsası, Kullanıcıların 40 Milyon Dolarlık Zararını Telafi Edecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hacklenen Japon Kripto Para Borsası, Kullanıcıların 40 Milyon Dolarlık Zararını Telafi Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

8 Temmuz kripto para piyasaları özeti Bitcoin yükselirken altcoin rallisi yaklaşıyor – Fırsatların farkında mısınız? MIT Profesörü: Blockchain ‘Sınırsız’ Bir Ekonominin Kapılarını Açabilir Bitcoin Sefalet Endeksi, görülmemiş seviyelerde: Bu ne anlama geliyor? ABB Blockchain’i Enerji Sektöründe Kullanacak Ünlü analist Bitcoin’de 20 bin dolar için Temmuz ayına işaret ediyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır