Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hacklenen Japon Borsası Zaif, Müşteri Varlıkları İçin Finansal Destek Planını Yayınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hacklenen Japon Borsası Zaif, Müşteri Varlıkları İçin Finansal Destek Planını Yayınladı
Hacklenen Japon Borsası Zaif, Müşteri Varlıkları İçin Finansal Destek Planını Yayınladı

2/2


2/2


10 Ekim tarihinde yayınlanan resmi bir bildiriye göre, geçtiğimiz tarihlerde hacklenen Japon kripto para borsası Zaif, olaydan etkilenen müşterilerin varlıkları için finansal destek planını oluşturdu.

Daha önce de bültenlerde yer bulduğu üzre, Zaif kripto para borsası 14 Eylül tarihinde güvenlik açığına maruz kalmış ve toplamda 6.7 milyar yen (59.7 milyon dolar) değerinde varlık kaybı yaşamıştı.


İlgili haber:
Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar

Hacklenme tarihlerinde Zaif’in üst kurumu konumundaki Tech Bureau Inc., ortak bir destek planı oluşturmak için Fisco Digital Asset Group ile beraber çalışacaklarını ifade etmişti.

Bugün yayınlanan bildiri ise 20 Eylül tarihinde yapılan ortaklığın şartlarına ışık tutmakta. Bildiriye göre Fisco ilk olarak ” 5 milyar dolarlık finansal destek sağlayacak” ve karşılığında firmanın çoğunluk hissesinin sahibi olacak. Tech Bureau’nun açıklamasının devamında, ilk olarak anlaşmaya varılan maddelerin bazılarında değişiklikler yapıldığı da belirtildi. İki firma da bundan sonra öncelikli olarak ”iş transferi metodunu” uygulamaya çalışacak ve söz konusu metodu uygularken de hem Fisco için olan risklerden kaçınılacak, hem de müşterilerin koruması sağlanacak.

Tech Bureau’nun açıklamalarına göre ”yasal olarak şart koşulmuş” final gerekliliklere göre, 19 eylül tarihinde hissedarlar ile genel bir toplantı yapılacak ve 22 Eylül tarihinde ise işletmenin Fisco’ya devri tamamlanacak.

Bildiride yazılana göre Fisco 22 Eylül tarihinden itibaren müşterilerin bütün iade kripto para birimlerinden sorumlu olacak ve ”Bazı Monacoin sahiplerine olan tazminat Japon yeni ile” iade edilecek.

Hacklenen Japon Borsası Zaif, Müşteri Varlıkları İçin Finansal Destek Planını Yayınladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hacklenen Japon Borsası Zaif, Müşteri Varlıkları İçin Finansal Destek Planını Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tezos En prestijli Borsalarda Listelenmeye Başladı. Novogratz: Sosyal medya kripto paralarından biri başarılı olacak Tim Draper: 2022’de Starbucks’ta BTC Ödeyip Kahve Alabileceksiniz Roger Ver: Bitcoin’deki Blok Boyutu Küçülürse BTC’lerimi Satarım Kripto Para Borsası Huobi’nin Türev Piyasasının Günlük Ticari Hacmi, 1 Milyar Doları Geçti! Bitcoin 6400 dolara yaklaşırken sert düzeltmelerle karşılaşabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır