Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir
Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir

© Reuters.  Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir© Reuters. Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir

Venezüella’nın petrol destekli kripto para birimi Petro (PTR), aynı madencilik algoritmasına, benzer özelliklere sahip olduğu ve beyaz kağıdının (whitepaper) bir kısmının Dash’in “açık” bir kopyası olduğu ortaya çıktı.

Twitter’da Ethereum geliştiricisi Joey Zhou‘nun işaret ettiği gibi, petrol destekli kripto paranın beyaz kağıdının 11. sayfasında, doğrudan Dash’in Github deposundan kopyalandığını ispatlayan bir resim var.

Petro’nun beyaz kağıdı daha derinden incelendiğinde, Venezüella hükümetinin, pazardaki en büyük kripto para birimlerinden biri olan Dash’den bir resimden daha fazlasını aldığını görülüyor.

Belgede, hükümet, kripto para biriminin tıpkı Dash’in yaptığı gibi X11 madencilik algoritmasını kullanacağını açıklıyor ve beyaz kağıda göre varsayılan olarak etkin olan bir “Anında Gönderme” özelliği içeriyor.

Anında Gönderme özelliği, Dash’te mevcut olsa da, Venezuela bunu, Petro’nun “en önemli özelliklerinden biri” diye lanse etmişti.

“Petro’nun en önemli özelliklerinden biri, mevcut kripto para birimlerine kıyasla önemli bir etki yaratan yenilikçi bir ilerlemeyi temsil eden işlemlerin anlık olarak gönderilmesi (5 saniyeden daha az). Bu özellik varsayılan olarak aktiftir ve ilk işlemden sonra adres boş bir listeye eklenir. ”

Petro, her blok arasında 60 saniyelik bir 4MB blok boyutuna sahip. Algoritma, Proof of Work (PoW) vePoS arasında karışımı. Belgede, ağın “kararlar alacak ve kendi başlarına yürütülen işlemleri destekleyecek” masternode’ları (Nodos Maestros) olacak.

Dash, ağının ödüllerini masternode’lara (%45), madencilere (%45) ve hazinesine (% 10) ayırır. Petro, ağın ödüllerinin %85’ini masternode’lara dağıtmaya hazırlanıyor ve %15’i kullanıcıya ilk aşamada geri döndü.

Whitepaper’a göre bu model, ağın rahatlığı için herhangi bir zamanda, doğal ve / veya tüzel kişiler tarafından kripto varlığa bağlanan faaliyetleri düzenleyen SUNACRIP tarafından değiştirilebilir.

Petro’nun büyümesi

Venezüella hükümeti Petro için çeşitli kullanım senaryoları bildiriyor ve muhtemelen bu şekilde talebi karşılamaya çalışıyor. Bu yılın başlarında hükümet, ihracatta petro kullanılmasını ve daha sonra da yerel bankaların Petro kabul etmesini emretti.

Petrol destekli kripto para birimi, ülkede resmi bir alternatif para birimi olarak kabul edildi. Venezüellalıların işini kolaylaştırmak için, Venezüella’nın merkez bankası, bolivarları, petroyu somut para birimine çevirmek için bir uygulama başlattı.

Kısa bir süre önce ülke lideri Nicolás Maduro, Petro’nun halka arznın Kasım ayında olacağını ve resmi web sitesinin yayınlandığını açıklamıştı. Ayrıca kripto paranın cüzdan uygulaması artık Google Play’de yayında.

Petro yaygın olarak eleştirilmekte. Asırlık düşünce kuruluşu Brookings Institute, Petro’nun meşru kripto paraları zedelediğini öne sürdü; Çünkü bu, satışın esas olarak hükümetin uluslararası yaptırımları atlatması ve yabancı sermayeyi getirmesi için bir yol olarak ortaya çıktı.

Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Petrol Destekli Kripto Para Petro, Dash’ten Kopyalanmış Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP 2% düşüşle 0,29992 seviyesinin altına geriledi Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP AVA Labs Ceo’su Emin Gün Sirer Yakında Piyasaya Sürülecek Platformunu Anlattı Anthony Pompliano: Kripto Paralar Önümüzdeki On Yıl İçerisinde Hisse Senedi Piyasasını Geçecek! Alman bankaları Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğerleri için yarışıyor Haftalık Karikatür: Kripto Paralar İçin Zor Bir Hafta Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır