Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı
Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı

3/3


2/3


Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi, Blockchain alanında bir ders vermeye başladı.

Blockchain Eğitimi

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Hacettepe Üniversitesi, ‘Fundamentals of Blockchain’ adı altında yeni bir Blockchain dersi vermeye başladı. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Doç. Dr. Adnan Özsoy tarafından verilen derste Blockchain teknolojisi, Bitcoin, Ethereum ve akıllı kontratlar gibi konulara değiniliyor olacak.

Dünya genelinde parmakla gösterilen üniversitelerde Blockchain eğitiminin verildiğini biliyoruz. Bundan bir süre önce paylaştığımız yazılarda üniversitelerin Blockchain teknolojisine nasıl yaklaştıklarına dair çeşitli örneklerden bahsettik. Özellikle Qriously tarafından yapılan bir araştırma, üniversitelerin Blockchain’e duydukları ilgiyi gün yüzüne çıkarmıştı. Qriously tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında gösterilen üniversitelerin yüzde 42’si Blockchain veya kripto paralarla ilgili bir ders veriyor.


İlgili haber:
Dünyanın En Önde Gelen Üniversitelerinde Blockchain Dersi Almak Mümkün

Ülkemizdeki bazı üniversitelerin de Blockchain teknolojisiyle ilgilendiklerini biliyoruz. Bu üniversitelere örnek olarak Bahçeşehir Üniversitesi’ni gösterebiliriz. Bahçeşehir Üniversitesi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Washington kampüsündeki öğrencilere Blockchain ile diploma vereceğini duyurdu.


İlgili haber:
Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yeni Blockchain Uygulaması: CertifyIST!

Hacettepe Üniversitesi’ndeki öğrenciler, söz konusu dersin ilk haftalarında Blockchain teknolojisine genel bir giriş yapacak, ilerleyen haftalarda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar hakkında çeşitli bilgiler edinecek ve akıllı kontratlar üstünde çalışmaya başlayacaklar.

Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hacettepe Üniversitesi Blockchain Dersi Vermeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Maden Havuzu AntPool’un Hatası 12.5 BTC’ye Maloldu! Telegram, TON için Gizli Olarak Ön Satış Başlattı ve 850 Milyon Dolar Topladı Bitcoin, tarihi “Kaliforniya altın hücumu” ile birçok paralelliğe sahip Zebpay CEO’su Hindistan’daki Son Gelişmeler Hakkında Konuştu Turkcell Kendi Geliştirdiği Blockchain Hizmetlerini Tanıttı BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır