Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi
Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi

© Reuters.  © Reuters.

Global ödeme ağı Swift, dağıtılmış muhasebe teknolojisini kullanmaya açık olduğunu söylüyor. Ancak ödemeler devinin kısa bir süre içinde Ripple ve XRP’yi kullanacağını zannediyorsanız boşuna heveslenmeyin.

CNBC’deki Crypto Trader’la yapılan yeni röportajda Swift Asia Pacific genel müdürü Lisa O’Connor, üyelerinin bazılarının altyapılarını güçlendirmek için DLT’yi kullandıklarını, ancak Swift’in bankadan bankaya transferleri düzenlemek için teknolojiyi doğrudan kullanmayı planlamadığını belirtiyor.

“Piyasa altyapısı perspektifinden devam eden işler bulunuyor. Paydaşlarımız buna bakıyor. Baktığımız DLT platformlarıyla çalışmayı elbette ki çok isteriz. Fakat biz çok yanlı ağ gibi işlemleri yapmak, işlemleri silmek için piyasada değiliz. Swift’in yaptığı bu değil. Çekirdeğiz, biz bir platformuz ve potansiyel olarak bu altyapılara bağlanabileceğimiz bir yeriz. DLT etrafındaki ödeme alanında olan her şeyin gerçekten ilginç olduğunu düşünüyorum.”

Ripple’ın Meydan Okuması
Swift’in Ripple ve XRP’nin finans dünyasında hakimiyetine meydan okuyacağından endişe edip etmediği sorulduğunda, O’Connor sınır ötesi ödemelerle ilgili birçok sorunun çoktan aşıldığını belirtiyor.

“Sanırım sadece miktara bakarak konuşuluyor. Zira bugün eski günlerde olduğu gibi sınır ötesi ödemeler yapmak bir kaç günü almıyor. Gerçek zamanlı ödeme sistemlerine doğrudan bağlanma bile dakikalar ve hatta saniyelere inmiş durumda. Yani o eski günler geride kaldı.

Swift’in İşlemleri
Bunun dışında Swift, GPI, Global Payments Innovation adlı bir şeye de sahip. Bu Global Payments Innovation, ödemeleri hızlı, şeffaf hale getirmek ve bu süreçte sorunları kaldırmakla ilgili. Şunu söyleyebilirim ki, günde 300 Milyar Dolarlık bir hacimden bahsediyoruz ve bu işlemler de Swift ağı üzerinden gerçekleşiyor.

Ocak ayında Swift, proof of concept algoritmasındaki R3’ün blok zinciri bazlı Corda Settler platformuna GPI’sını bağlayacağını duyurdu. Corda Settler, kripto para ile geleneksel varlıklar arasındaki işlemleri dağıtılmış bir defterde yapmak üzere tasarlanmıştır ve XRP’yi ilk kripto ödeme aracı olarak kullanmaktadır.

Proof of concept algoritmasına rağmen, R3’ün kurucusu David Rutter, Decrypt’e yaptığı açıklamada, Swift’in Corda Settler’da XRP’yi kullanmasının olası olmadığını belirtiyor.

“Bu konuyu belki de Swift’e sormamız gerekecek. Zira benim anlamayacağım bir durum var karşımızda. XRP’yi kullanmanın gerçekte ne olduğuna dair yanlış bir yorum olduğunu düşünüyorum. ”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple, SBI Başkanı’nı Kadrosuna Kattı Polonya’daki Kripto Para Borsası Müşterilerin Paralarını Alıp Kaçtı 50 Milyar Dolarlık VanEck: Endişelenmeyin, Bitcoin Hiçbir Yere Gitmiyor 240 milyon dolarlık dev Bitcoin transferi, Çin’in büyük ponzi planıyla ilişkilendiriliyor Bitcoin İyileşme Sonrası 16.000 Dolar Ölçeğindeki Pozisyonunu Sürdürüyor Bitcoin, SEC’in EFT Kararını Ertemelesi Sonrası 8.000$ Yakınında Geziniyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır