Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Küresel Perakende Devi Auchan, Blockchain Takip Sistemini 5 Ülkeye Daha Götürecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Küresel Perakende Devi Auchan, Blockchain Takip Sistemini 5 Ülkeye Daha Götürecek
Küresel Perakende Devi Auchan, Blockchain Takip Sistemini 5 Ülkeye Daha Götürecek

2/2


2/2


4 Aralık tarihinde ABD menşeli haber kaynağı Cision PRWeb‘in aktardığına göre, küresel bir perakende mağaza devi olan Auchan, ürünlerin tarihsel bilgilerindeki şeffaflığı arttırmak için geliştirilen TE-FOOD‘un blockchain çözümünü, beş ülkeye daha götürme kararı aldı.

Fransız perakende devi, 17 ülkede işlem vermenin yanı sıra küresel gıda perakende sektöründe de en büyük 13. şirket konumunda. Firma en son aldığı kararda, kullandıkları TE-FOOD’un FoodChain isimli blockchain çözümünü daha fazla yaymaya başlayacağını ifade etti.

FoodChain ağı, ilk başta Auchan‘ın Vietnam şubelerinde uygulamaya konmaya başlanmış uluslararası bir takip sistemi olarak görev yapıyor. Auchan, sistemin başarılı bir şekilde uygulandığını gördükten sonra bunu Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz ve Senegal içerisinde de uygulamaya koyacağını açıkladı.

Ürünlerin tarladan masaya gelene kadar takibini sağlayan blockchain tabanlı perakende ürün denetleme ve gözetleme sistemi, gıda kalitesini ve lojistik firmaları ile ilgili kalite verilerini de tutuyor. Auchan müşterileri kendi akıllı telefonlarından QR kodunu taratarak ürünün tarihini  ve buna benzer verileri direkt olarak görüntüleyebilmekte.

Yapılan basın açıklamasına göre, Auchan’ın kullandığı TE-FOOD’un blockchain çözümü dünyada tarladan masaya gıda takip programı açısından en büyük ağ unvanına sahip ve bu konuda 6.000’in üzerinde müşterisi bulunmakta. Söz konusu teknolojiyi kullanan gıda devleri arasında AEON, CP Group, Lotte Mart ve bunun gibi küresel isimler yer alıyor.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz Kasım ayının ortalarında, Fransız menşeli Carrefour (PA:CARR) da blockchain tabanlı gıda takip sistemine geçeceğini belirtmişti.


İlgili haber:
Carrefour SA IBM (NYSE:IBM) Tarafından Geliştirilen Blockchain Platformunu Kullanacak

Küresel Perakende Devi Auchan, Blockchain Takip Sistemini 5 Ülkeye Daha Götürecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Küresel Perakende Devi Auchan, Blockchain Takip Sistemini 5 Ülkeye Daha Götürecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Piyasa Analizi: Bitcoin (BTC) Fiyatı Nereye Doğru Gidiyor? Kripto Para Ağlarındaki Zayıf Noktaları Bularak 30 Bin Dolar Kazandılar Genç Milyoner: Bitcoin’in Sonu Lightning Network Yüzünden Gelecek Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e fahri doktora ünvanı Kripto Para Cüzdanı Trezor, Dahili Olarak Ethereum, Ethereum Classic ve ERC-20 Tokenlerini Desteklemeye Başladı İki ünlü analistten kritik Ripple (XRP) tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır