Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NEO’nun Yükselişinin Ardında, Rusya Yatırımları Mı Var?

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEO’nun Yükselişinin Ardında, Rusya Yatırımları Mı Var?
NEO’nun Yükselişinin Ardında, Rusya Yatırımları Mı Var?

2/2


2/2


Kripto para piyasası geçtiğimiz Kasım ve Aralık ayında yaşadığı sert düşüşten sonra, yeni yıla yavaş ancak istikrarlı bir yükseliş ile giriş yaptı. Bazı kripto para birimleri hala giriş yaptığı seviyede yerinde saymaya devam ederken, Tron ve Neo gibi kripto para birimleri ise hafta içerisinde %20 üzeri artış yakaladı.

Tron‘un yükselişinin ardında büyük ihtimalle geçtiğimiz tarihlerde yapılan BitTorrent haberinin yattığı tahmin edilse de, NEO’nun yaşadığı artışın sebebi hala tam olarak bilinmiyor. Geçtiğimiz ay Rusya, NEO platformunun geliştiricileri ile resmi bir ortaklık imzalayacağına dair haberlerle gündeme gelmiş ve NEO’nun ”Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin‘in isteği doğrultusunda” iş birliği yapması istenmişti.

Daha sonra geçtiğimiz günlerde Rusya hükümeti yine kripto para birimleri ile ilgili bir planlana manşetlere çıktı.


İlgili haber:
Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş Yapacak

Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi Rus Akademisi’nde görev alan Vladislav Ginko, Rusya’nın ABD’nin dolarına olan bağımlılıktan kurtulmak için kripto paralara v özellikle Bitcoin’e yatırım yapılabileceğini vurguladı.

Hükümete yakınlığıyla tanınan Ginko, Rusya’daki kripto paraya geçiş sürecinin “birkaç hafta” içerisinde başlayacağını söylüyor. Bitcoinisttarafından yapılan habere göre Ginko şu açıklamayı yaptı:

“ABD yaptırımlarından kaçınmanın tek yolu Bitcoin kullanmak. Rusya’daki seçkin kesim, ABD yaptırımları yüzünden ABD Doları’nı bırakıp Bitcoin’e yatırım yapıyor. Rusya Merkez Bankası’nın rezervinde 466 milyar dolar buluyor ve başka bir seçenek kalmaması durumunda bu para çeşitlendirilmeye başlayacak.”

Bugün ise NEO’nun Reddit sayfası, Rusya’nın Bitcoin’in yanı sıra NEO’ya da yatırım yapacağını ve şimdiden bir takım alım yaptığını belirten haberlere ev sahipliği yapmakta. Basın saatine göre %13 artış yaşayan NEO’nun geliştiricileri tarafından ise spekülasyonlarla ilgili bir bilgi verilmedi.

NEO’nun Yükselişinin Ardında, Rusya Yatırımları Mı Var? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NEO’nun Yükselişinin Ardında, Rusya Yatırımları Mı Var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasasında Sıralar Değişiyor Kripto piyasaları düşerken “onlar” hala kazanıyor! Bitcoin, bu kritik fiyat eşiğinde başarısız kalıyor Kripto Para Yaratan Dünyaca Ünlü Uygulama, SEC’e Dava Açıyor Litecoin (LTC) Liquid Network’ü kullanmaya başlayabilir: Ayrıca CoinGate resmi ödeme işlemcisi olarak belirlendi Bu Bir İlk: Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum Platformunda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır