Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Diğer Kriptolar “Hastalıklı Dönemin” Bitmesiyle Yükseliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Diğer Kriptolar “Hastalıklı Dönemin” Bitmesiyle Yükseliyor
Bitcoin ve Diğer Kriptolar “Hastalıklı Dönemin” Bitmesiyle Yükseliyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü yükseldi, Barclay’s analistleri Bitcoin’deki “hastalıklı dönemin” bittiğini söylüyor.

Bitcoin en son saat 15.28’de, Bitfinex borsasında %1,59 kazanarak 6.859,60$ oldu. Sanal para 2017 Aralık ayında kaydettiği en yüksek değer 20.000$’dan uzakta ve bir süredir Şubat ayında test ettiği 6.000$ seviyesinden yukarıya çıkmak için çaba sarf ediyor.

Barclay’s analisti Joseph Abate bir araştırma notunda kripto paralardaki söylentilerin veya başka bir deyişle “enfeksiyonun” bittiğini söyledi.

Abate, “Kripto para yatırımlarındaki spekülatif -belki de fiyatların da yukarı çıkmasına sebep olan- kabarma evresi bitmiş olabilir.” dedi.

Abate Dünya çağındaki sanal döviz bilgisi olanve dışarıda kalma korkusu taşımaya “meyilli” insanların popülasyonun %25’ini oluşturduğunu belirtti. Birçok insanın “bağışıklı” olduğunu ve satın almaktan kaçındığını söyledi.

Bu sırada Uluslararası Borsa A.Ş (ICE) baş yöneticisi Jeffrey Sprecher dijital paraların Fed’den daha güvenilir olduğunu söyledi.

Sprecher, “Kafamın içinde görmezden gelemeyeceğimiz bir düşünce var, insanlar Satoshi Nakamoto adındaki adama Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hiçbir şeye (Federal Rezerv) güvenmedikleri kadar güveniyorlar.

ICE’nin 2018’in ikinci yarısından itibaren Bitcoin vadeli işlemlerini hayata geçirme planları olduğunu da sözlerine ekledi.

Japonya bitcoin merkezi olma yolundaki pozisyonunu geliştirmeye devam ediyor, Japonya Finansal Hizmet Ajansı (FSA)’nın açıkladığına göre ülkedeki 17 borsada toplam 3,5 milyon kripto para ticareti ile başı çekiyor. Bu kişilerin %84’ü 20 ila 40 yaşları arasında.

Japonya’daki ticaret hacimleri ayrıca epey sıçrama yaşadı, 2014 Mart ayındaki 22 milyon$ seviyesinden 2017 Mart ayında 97 milyon$’a yükseldi.

Diğer sanal paralar da yükseliyor, Ethereum %4,46 artarak 414,16$ oldu. Ripple %1,91 yükselerek 0,49125$ olurken, $$$/LTC %0,39 arttı ve 114,14$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Diğer Kriptolar “Hastalıklı Dönemin” Bitmesiyle Yükseliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABD ICON (ICX) Seul Yönetimi İle 3 Anlaşma Yaptı G20’nin Kripto Para Düzenlemeleri Birkaç Ay Sonra Hazır Olabilir Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladı Güney Kore’nin Düzenleyici Baskısıyla Bitcoin 11.000$ Seviyesinin Altına Düştü Kripto Para Piyasasında Düşüş Var, Çoğu Koin Kırmızıya Büründü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır