Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Samsung’un Blockchain Teknolojisine Yöneldi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Samsung’un Blockchain Teknolojisine Yöneldi!
Güney Kore Samsung’un Blockchain Teknolojisine Yöneldi!


Kore Gümrük Servisi (KCS), merkezi olmayan gümrükleme sistemi için teknoloji devi Samsung’un blockchain teknolojisine yöneldi.

Samsung’un Blockchain Teknolojisine Hükümet Eli Değiyor
Geçtiğimiz hafta, Samsung‘un IT (Bilgi Teknolojileri) yan kuruluşu olan Samsung (KS:005930) SDS, Güney Koreli resmi dairenin yeni platformu için şirketin Nexledger blok zincirini kullanmasını sağlayacak bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Anlaşma muhtırası, kamu kurumları, nakliye şirketleri ve sigorta şirketleri de dahil olmak üzere KCS’nin Seul’deki genel merkezinde bulunan 48 kurum tarafından da imzalandı. Ajansa göre, merkezi olmayan sistem, şeffaflığı ve sürece güvenilirliği artırarak gümrük hizmetlerini geliştirmeye yardımcı olacak.

Bu yeni platform, tüm işlem kayıtlarını tutmak için kullanılacak. İhracatla ilgili işler, platformu kullanarak birbirleriyle belge paylaşabilecekler. Müşteriler de, cep telefonlarını platformdaki farklı servislere erişmek için kullanabilecekler. Bu bağlamda, Samsung’un blockchain teknolojisine (Nextledger) ihracat gümrüklerini ve lojistik hizmetlerini yeniden yapılandırıp, sektöre yeni bir düzen kurma beklentileri yüklenmiş durumda.

Nisan 2017‘de piyasaya sürülen Nexledger, şirket ve hükümet yetkililerinin ek bir katman olarak kendi hizmetlerini kurmaları için bir bulut bilişim çözümü olarak işlev görüyor. Teknoloji, gerçek zamanlı hareketlilik işlemeye ve çeşitli endüstriler için sistem geliştirmeye yardımcı oluyor.

Gümrük dairesi, sektörde aralıksız devam eden çeşitli sorunlara son vermek için bir yol arayışındaydı. Artık KCS, Samsung’un blockchain teknolojisine erişerek, deklarasyonlar ve teslimat formları gibi önemli belgelerin kaybını ortadan kaldırma çabası başlattı. Ayrıca süreç için gerekli olan belgelerin sahteciliğinin de önüne geçmeyi amaçlıyorlar.

Kore Gümrük Hizmetleri, Samsung ile birlikte, Mayıs ayındaki nakliye ve lojistik konsorsiyumunda yollarını birleştirerek, bu teknolojinin üzerinde çalışmaya başladı. Samsung SDS ayrıca Nexledger teknolojisini sağlamak için Okyanus ve Balıkçılık Bakanlığı, Hyundai Deniz Ticaret ve IBM (NYSE:IBM) Kore de dahil olmak üzere diğer kurum ve şirketlerle ortaklık kurdu.

Nexledger, yeni bir müşteri kimliği doğrulama platformunun güçlendirilmesine yardımcı olmak için Kore’nin ticari bankacılık endüstrisi tarafından da benimseniyor. Platformun ülkedeki doğrulama sürecini iyileştirmesi bekleniyor.

Samsung’un blockchain teknolojisine gösterilen bu ilgi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşın.

Kripto para sektöründe adından sıkça bahsettiren Güney Kore‘deki diğer gelişmeler için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Samsung’un Blockchain Teknolojisine Yöneldi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stellar 6% artışla 0,12301 seviyesinin üzerine çıktı EOS 10% oranında geriledi Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor Bitcoin SV’de Merkeziyetçilik Kol Geziyor 12 Nisan Bitcoin fiyat analizi: BTC geri çekilme sonrası yeni bir sıçrama yapar mı? Bitcoin Adım Adım 20 Bin Dolara Gidiyor Daha Yükselecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır