Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Kripto Para Borsalarına Zorunluluk Getiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Kripto Para Borsalarına Zorunluluk Getiriyor
Güney Kore Kripto Para Borsalarına Zorunluluk Getiriyor
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Yerel haber ahansı Yohnap’ın Pazar günkü haberine göre, Güney Kore hükümetinin kripto para borsalarında hisse kullanıcılarının işlem verileriyle birlikte bankalara da kripto para ticaretinde resmi kısıtlama getirme planları var.

Üledeki finans düzenleyicileri yetkililerine göre, Bankaların kendi kullancılarının işlem verilerini bankalarla paylaşması için kripto para borsalarına gereksinim duyacağı sistemi bu ayın sonunda veya sonraki ayın başlarında tanıtması bekleniyor.

Kanunlar ışığında, bankalar kripto para borsalarını gerekliliklerle birlikte denetlemek zorunda olacak.

Bankalar şu anda müşterilerle dijital döviz ticaretinde gerekli olan sanal hesap sunumlarından yasaklı durumda, sistem büyük bülümünde düzenleyicisi bulunmayan Güney Koreli kripto para piyasasındaki spekülasyonları önlemeyi hedefliyor.

Bankalar yalnızca gerçek isimle banka hesabı açılan, vadeli mevzuat ve para çekilmek için kullanılan kripto para borsası hesaplarını kapsayan sistemi tamamlayana kadar anonim kripto para hesabı açmak da yasak.

Hükümet ayrıca vergi yaptırımı hamlesinin uygulanabilir hale geldiği için bankalar aracılığıyla kullanıcıların işlem verilerini doğrulatabileceğini söyledi.

Güney Kore’deki kripto para ticareti hayli spekülatif ve sık sık diğer ülkelerdeki borsalardan kayda değer biçimde daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına gelen premium’dan işlem görüyor.

Ülke bitcoin ve ethereum gibi majör paralar için en büyük piyasalardan biri konumunda bulunuyor.

Güney Kore hükümeti kripto para borsalarının tamamını kapatma veya yalnızca yasa dışı hareket edenleri sonlandırma gibi kripto para ticaretine göz açtırmamak için birçok seçeneği inceliyor.

11 Ocak’ta polis vergi kaçırma şüpheleriyle ülkedeki en büyük kripto para borsalarından olan Coinone ve Bithumb ofislerine baskın düzenlemişti.

Ülke ayrıca geçen Eylül ayında ilk para tekliflerini yasaklamıştı.

Bitcoin önceki kapanışından sonra Bitfinex borsasında en son saat 12.13’te %8,76 düşüş ile 11,695$’dan işlem görüyordu.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise Bitfinex borsasında en son 1.051,40$’dı.

Bu sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında 1,36$’dan işlem görüyordu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Kripto Para Borsalarına Zorunluluk Getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de 6000 dolar kırılımını bilen analist, yeni anahtar seviyeyi belirledi Bitcoin İşine Giriş Yapan Square, Üçüncü Çeyrekte Kâr Elde Etmeyi Başardı! Kanada Mahkemesi, QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukat Seçimini Erteledi! Avusturya Blockchain Merkezi (ABC) Kuruluyor Boğa mı ayı mı geliyor? İşte kısa vadeli Litecoin fiyat tahminleri Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin İçin Tarih Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır