Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Hükümeti Kripto Para Sektöründeki Şirketlere Ağır Bir Darbe İndirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Hükümeti Kripto Para Sektöründeki Şirketlere Ağır Bir Darbe İndirdi
Güney Kore Hükümeti Kripto Para Sektöründeki Şirketlere Ağır Bir Darbe İndirdiGüney Kore hükümetinden kripto para sektörü için pek olumlu sayılamayacak bir karar çıktı. Hükümet, kripto para ve Blockchain sektörlerindeki şirketleri ‘girişim şirketi’ sınıfından çıkarmayı öneren raporu kabul etti.

Güney Kore’deki Küçük, Orta Şirket ve Startup Bakanlığı, ağustos ayında Kore’deki kripto para ve Blockchain sektörleriyle ilgili yeni bir öneride bulundu. Bakanlığın hükümete sunduğu raporda, kripto para ve Blockchain şirketlerinin ‘girişim şirketi’ sınıfından çıkarılması öneriliyordu.

Bu önerinin kabul edilmesi durumunda kripto para borsaları eğlence sektöründeki şirketlerle bir tutulmaya, vergi konusundaki çeşitli avantajları kaybetmeye başlayacaklardı. Şu anki duruma bakacak olursak da bu senaryonun gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Şu anda Güney Kore’deki Bithumb ve Upbit gibi önde gelen kripto para borsaları hala ‘girişim şirketi’ olarak sınıflandırılmaya devam ediyor ancak bu durum, yılın sonlarına doğru değişecek.

Bakanlık bu öneriyi ilk ortaya attığı zaman Kore Blockchain Birliği ve Kore Blockchain Starupları Birliği gibi organizasyonlar, bu önerinin kabul edilmesi durumunda “sektörün ağır darbe alacağını” vurgulayan açıklamalar yapmışlardı.

Artık ‘girişim şirketi’ olarak değerlendirilmeyecek olan borsalar, yüzde 75 daha az vergi ödeme imkanından faydalanamayacaklar. Bu yeni yasal değişiklikle birlikte neredeyse iki kat daha fazla vergi ödemeye başlayacak olan şirketlerin, ciddi sorunlar yaşayacaklarını öngörmek pek zor değil.

Ayrıca Güney Kore’deki şirketler, bu yeni değişiklik yüzünden farklı ülkelere geçiş yapmaya başlayabilirler. Mesela Upbit bundan bir süre önce ilk uluslararası adımını atarak Singapur’da faaliyet göstermeye başladı.

Güney Kore Hükümeti Kripto Para Sektöründeki Şirketlere Ağır Bir Darbe İndirdi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Hükümeti Kripto Para Sektöründeki Şirketlere Ağır Bir Darbe İndirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı hangi yöne gidecek? Yukarıya mı aşağıya mı? Ethereum Hard Forku Yaklaşırken Bu Dolandırıcılıklara Dikkat! Gemini Doğruladı! Litecoin Gemini Borsasında Listelenecek, İngiliz Yetkililer, Sahte ve Dolandırıcı Şirketler ile Mücadelesine Hız Verdi Roger Ver’den Bitcoin’e Sansürcülük Suçlaması CME’nin Bitcoin endeks sağlayıcısı sektörde bir ilke imza attı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır