Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı
Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına KatıldıHybrid bir blockchain platformu olan Orbs, Güney Kore menşeli mesajlaşma uygulaması devi Kakao‘nun da katıldığı yatırımcılardan toplamda 15 milyon dolarlık fon topalamayı başardı.

Kakao adına açıklamalarda bulunan firma sözcüsünün CoinDesk kaynağına aktardığı bilgilere göre, firmanın yatırım kolunun söz konusu blockchain startup’ına yatırım yapmasının temel nedeni, ”her zaman yenilikçi startup firmalarına yatırım ve destek gösterme arzusu gütmesi ve Orbs’un da buna iyi bir örnek olması” şeklinde açıklandı.

Orbs startup firması ise, merkeziyetsiz uygulamalar için, kendisinin ”evrensel” ve ”ölçeklenebilir” olarak nitelediği  ikinci bir katman üretmeyi planlamakta. Orbs başkanı ve kurucu ortağı Daniel Peled’in yaptığı açıklamaya göre, fonlamanın da artık tamamlanması ile, Orbs bundan sonra özellikle araştırmaya ve mevcut teknolojisini geliştirmeye vakit ve gelir ayıracak.

”Araştırma ve geliştirme için çok fazla fon kullanıldı ve oldukça önemi olan diğer unsurlar arasında altyapı etrafındaki ekosistemin büyümesinin sağlanması da yer alıyor … Test ürünü çoktan kullanıma sunuldu ve insanlar bizim testnet versiyonu üzerinde yayınladığımız API’leri kullanmaya başlayabilirler.”

Firma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre platformun ana ağının 2019 yılının Nisan ayında piyasaya çıkarılması planlanmakta. Orbs tarafından paylaşılan bir blog gönderisine göre, mevcut yatırım aslında Kakao’nun blockchain kolu Ground X ile daha önce yapılan bir ortaklığın parçası olarak nitelenmekte. İki firma daha önce araştırma ve geliştirme projeleri ile, blockchain uygulamaları konusunda ortaklık imzalamıştı.

Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalyan Bankaları Blockchain’e Geçiş Yapacaklar Merkezi Olmayan Finansal Ürünlerin Kullanım Alanını Arttırmak İçin Ciddi Çaba Sarf Ediliyor IOTA (MIOTA) Avery Dennison ile üretim sonrası için ortaklık kuruyor Dev Kripto Para Borsası Litecoin Türevlerini Başlattı, Sırada Ripple (XRP) Var Dünya Devi Deloitte, Blockchain’in Önündeki Beş Temel Engeli Vurguladı Bitcoin (BTC) 2.970 dolar seviyesini görebilir! Analist açıklıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır