Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin yatırımdan zarar eden adam yakalanmasaydı İsveç’i kana bulayacaktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin yatırımdan zarar eden adam yakalanmasaydı İsveç’i kana bulayacaktı
Bitcoin yatırımdan zarar eden adam yakalanmasaydı İsveç’i kana bulayacaktı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin yatırımdan zarar eden bir adam, Bitcoin ticaret firmasına bombalı paket gönderdi. Gönderilen bombalı paket büyük paniğe neden oldu. Sonra ne mi oldu?

Bitcoin yatırımdan zarar eden adam cinnet geçirdi!!!

Associated Press’in haberine göre, Bitcoin ticareti şirketine bombalı paket gönderen 43 yaşındaki Michael Salonen, Stockholm Bölge Mahkemesi tarafından yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Salonen, Londra merkezli Bitcoin firması CryptoPay‘e, paket süsü verilmiş bir bomba düzeneği gönderdi. Bomba patlamadı ancak Salonen teşebbüsten suçlu bulundu. Düşene bir tane de sen vur prensibinden yola çıkan polis, İsveç milletvekillerine ve hükümet yetkililerine gönderilen faili meçhul bombalı paketleri de Salonen’in üzerine yıkmaya çalışıyor.

Salonen’in HikayesiMichael Salonen, 2017 yılının ağustos ayında, CryptoPay’ın ofisine üzerinde sadece alıcı isminin yazdığı fakat gönderici ile alakalı hiçbir bilginin bulunmadığı bir kutu gönderdi. Paketin üzerinde CryptoPay’in kurucu ortaklarından olan Wesley Rashid’in ismi yazıyordu. Rashid paketi açtı ve dona kaldı. Şükür ki bomba o sırada patlamadı. Hemen polise haber verildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, herhangi bir olumsuzluk meydana gelmeden, bombayı güvenli bir şekilde imha etmeyi başardılar. Daha sonra polis ekipleri bu düzeneği kimin niçin göndermiş olduğu üzerinde çalışmalar yapmaya başladı.

Polisin hummalı çalışması sonucunda, paketin Michael Salonen isimli kişi tarafından gönderildiği tespit edildi. Salonen, 2018 mayıs ayında Stockholm Arlanda Havalimanında gözaltına alındı.

Michael Salonen’in evinde yapılan aramalarda, Salonen’e ait bilgisayar ele geçirildi. Bilgisayarda Salonen’in CryptoPay kripto para borsasında kullanıcı hesabına sahip olduğu yönünde verilere ulaşıldı.

Polis böylece Salonen ile CrptoPay’in bağlantısını çözmüş oldu. Ancak Salonen’in bu saldırıyı niçin yaptığı tam olarak açıklanamadı. Çünkü Salonen’in saldırı düzenlediği tarihlerde kripto piyasaları altın çağını yaşıyordu. Ve böyle bir zamanda bir insanın bu sektörden para kaybetmesi için ya çok tecrübesiz ya da zihinsel sorunları olması gerekirdi.

Uzmanlar tarafından ortaya atılan bir diğer hipotez ise, Salonen’in kripto para piyasaları altın çağına başlamadan önce elindeki kripto paraları sattığı yönünde. Onlara göre, Salonen yaptığı bu işlem yüzünden çok pişman oldu ve psikolojik bunalıma girdi. Ancak daha sonra sorunun kendisinde olmayıp, sorunun kendisine bu satış işlemini yapma şansı tanıyan CryptoPay Şirketinde olduğunu düşündü. Bir bakıma kafayı sıyırdı ve CryptoPay yöneticilerinin kendisine komplo kurduğunu düşünceleri zihnini bulandırdı. Sonuç olarak da sinirini onlardan çıkarmak için, bombalı bir düzenek hazırlayıp şirket yöneticilerine gönderdi.

Son SözMichael Salonen örneğinde gördüğümüz gibi, para kazanma hırsı insanların gözünü kör edebiliyor. Bu yüzden hiçbir zaman hele ki bu piyasada çoğa tamah etmemek lazım. Adım adım ilerlemekte fayda var. Ve riske edemeyeceğiniz bir sermaye ile de bu piyasaya girmemenizi tavsiye ederiz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin yatırımdan zarar eden adam yakalanmasaydı İsveç’i kana bulayacaktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i unutun! Xunlei blockchain şirketi yüzde 107 değerlendi Detaylı Analiz: Fırtına Öncesi Sessizlik mi? Bitcoin’de Volalite İyice Düşüyor Tahminleri tutan analist, Bitcoin için 2019 Aralık sonu tahminini paylaştı Brezilya Kamu İhalelerini Blockchain ile Gerçekleştirecek Vakıf Katılım Başkanına Göre Kripto Paralar Doları Bitirecek Ethereum Ağı Büyümeye Devam Ediyor: MetaMask Yeni Özelliğini Tanıttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır