Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Blockchain Startup’larına Yardım Sözü Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Blockchain Startup’larına Yardım Sözü Verdi
Güney Kore Blockchain Startup’larına Yardım Sözü VerdiBusiness Korea kaynağının 21 Eylül tarihli haberine göre, Güney Kore Bilim, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, (MSICT) yerel blockchain endüstrisinin gelişimi için blockchain startup’larına yardım etme sözü verdi.

MSICT bakan yardımcısı Min Won-ki, hükümetin Dördüncü Sanayi Devriminin 10 Anahtar Bilişim ve İletişim Teknolojileri Sektörleri ismini verdiği kurumlar ile  toplantıda bir araya geldi.

Toplantının gündem maddeleri çoğunlukla blockchain piyasasını ve kamu hizmet sektörünü geliştirmek için hükümet tarafından başlatılan desteklemenin yapıldığı blockchain pilot projeleri hakkındaydı. Hükümet söz konusu firmalar için 3.7 milyon dolar değerinde hibe sağladı. Katılımcılar blockchain teknolojisinin gümrük alanında, besi hayvancılığı kayıt alanında ve emlak alanındaki işlemleri konusunda raporlarını yayınladı.

Bakan Min konu hakkında şunları ifade etti:

”Şu an Güney Kore ve diğer ülkeler arasında önemli bir blockchain teknolojisi boşluğu ve farkı olmadığını göz önünde bulunduracak olursak, bunun Güney Kore’nin endüstriyi yönetmesi için iyi bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Hükümet küresel blockchain piyasasına liderlik etmeleri için yerel firmaları aktif olarak desteklemeye devam edecek.”

Blockchain startup firmaları toplantıda özellikle bulut tabanlı blockchain alt yapısı kurulması gerektiğini vurguladı. Dahası, özel sektördeki araştırma ve geliştirme çalışmaları ve yerel ve yabancı blockchain geliştiricileri arasında sağlıklı bir rekabet ortamı oluşturmak için de yapılması gereken çok şey olduğu üzerinde duruldu.

Umuyoruz ki aynı gelişmeler ve yeni teknolojilere olan destek, ülkemizde de görülür.

Güney Kore Blockchain Startup’larına Yardım Sözü Verdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Blockchain Startup’larına Yardım Sözü Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

18 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Avrupa’da Kripto Paraların Geleceği Asya’ya Göre İyileşebilir Belçika 21 İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı! Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! ABD’li 2 Senatör Yasa Taslağı Hazırladı Ethereum 20% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır