Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kaliforniya Bölgesine 20 Yeni Kripto ATM’si Kuruldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kaliforniya Bölgesine 20 Yeni Kripto ATM’si Kuruldu!
Güney Kaliforniya Bölgesine 20 Yeni Kripto ATM’si Kuruldu!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para ATM’leri neredeyse hiç hız kesmeden artış göstermeye devam ediyor. Afrika ülkelerinden Amerika‘nın en gelişmiş şehirlerine kadar neredeyse her yerde bir kripto para ATM’si görmek artık mümkün.

Çoğu vatandaş şu an merkezi kurumların kısıtlamasından kurtulup, merkeziyetsiz dünyaya giriş yapmakta. Bunun yanı sıra bazı hali hazırda kripto para kullanıcıları da yüksek işlem ücretine rağmen, daha rahat işlem seçeneği için söz konusu ATM’leri tercih ediyor. Kripto para ATM’leri bunun da ötesinde insanların hangi bölgede olurlarsa olsunlar ellerindeki kripto para birimlerini itibari paraya çevirmelerine olanak sağlamakta. Sadece bu yaz dönemi içerisinde bile, Kenya, Güney Afrika, Malta, Bulgaristan, ve Yunanistan içerisinde yeni kripto ATM’leri faaliyete geçti. Bunun yanı sıra Rusya‘da ise polis güçleri tarafından 22 Bitcoin ATM’sine el konuldu.

Dünyanın en fazla kripto para ATM’lerine sahip olan ülkeleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri, sadece Kaliforniya içerisinde bile 436 kripto para ATM’sine ev sahipliği yapmakta. Piyasa bu kadar kripto para ATM’sine rağmen hala o kadar çekici ve kripto para kullanıcısı o kadar fazla ki, yakın zamanda bir firma sadece 1 ay içerisinde bölgeye 20 kripto para ATM’si daha kurdu. Firma geçtiğimiz günlerde de Los Angeles içerisinde 17 yeni kripto para ATM kurulumu gerçekleştirmişti.

Kripto para ATM’lerinin özellikle ABD’nin orta halli ve yoksul kesimlerince kullanım görmesi ise genel kripto para dünyası hakkında bir başka dikkat çekici detayı gözler önüne sermekte.

The post Güney Kaliforniya Bölgesine 20 Yeni Kripto ATM’si Kuruldu! appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kaliforniya Bölgesine 20 Yeni Kripto ATM’si Kuruldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bankacılık Devinin CEO’suna Göre Facebook’un Libra’sı Kısa Vadede Tehdit Oluşturmuyor Bitcoin sert düştü, arkasından yine Tether çıktı! Neredeyse her kripto para zirveden en az yüzde 90 düştü Ünlü Türk Profesörün Kurduğu Ava Labs’e 6 Milyon Dolarlık Yatırım! İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu Etkileyebilir Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Lee’leri Birbirine Karıştırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır