Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman Görüşü: Ripple (XRP), 2019 Boğa Koşusunu Tetikleyecek ve Bitcoin’i Geçecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman Görüşü: Ripple (XRP), 2019 Boğa Koşusunu Tetikleyecek ve Bitcoin’i Geçecek
Uzman Görüşü: Ripple (XRP), 2019 Boğa Koşusunu Tetikleyecek ve Bitcoin’i Geçecek

4/4


2/4

Ripple (XRP) çok uzun bir süredir hareketsiz. 2018 yaklaşımlarının sonuna gelirken Ripple’ın büyük finans kurumlarıyla olan ortaklıkları, kripto para sektöründe patlak vermeye başladı. Bunlara ek olarak, XRP ve kripto para birimleri, finans direktörleri ve uluslararası para fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde gibi finans sektöründeki büyük oyuncular tarafından destekleniyor. Bu gelişme, gerçekte kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesinin bir göstergesi.

Ripple (XRP)’ın yaptığı ortaklıklar
Ripple şimdi, İsrail’in en büyük finansal hizmetler şirketi GMT, Türkiye’nin lider bankalarından Akbank, MoneyGram, AmericanExpress, CIBC, Earthport gibi birçok büyük banka ve finans kurumu ile büyük ortaklıklar kurdu. Bu finans devleri dışında daha birçokları sınır ötesi ödemeler ve daha fazlası için Ripple’ın Blockchain teknolojisini kullanma olanağına sahip oldu.

Akbank, İngiltere’de bir finansal hizmet şirketi olan Santander’e sterlin (GBP) olarak para transferleri yapmak için Ripple’ın Blockchain teknolojisini (RippleNet) kullandığını açıkladı. Bu duyuru, XRP’nin bir köprü para birimi olarak kullanıldığını açıkça gösteriyor. Dahası, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un hayalleri sonunda gerçekleşti. Ancak kısmen de olsa Brad Garlinghouse, en azından bir bankanın 2018 yılı sonuna kadar Ripple’ın xRapid ürünün kullanacağını söyledi. Ripple CEO’su konuya yönelik şunları söyledi:

Bu yıl en az bir bankanın xRapid’i aracılığıyla XRP’yi ödeme akışlarında kullanmasını beklediğimizi kamuoyuna açıkladım.

IMF Başkanı ve Ripple CEO’su: “Paranın kendisi değişiyor.”
2018’in bitmesine sadece 14 gün kala, Brad Garlinghouse’un bahsettiği gelişmeler yatırımcıların umutlarını arttırıyor. Yukarıda bahsedilen ortaklıklar dışında, XRP topluluğunda, Dünya Bankası’nın ve Amazon’un Ripple ile yakında bir ortaklık yapabileceği yönünde söylentiler mevcut.

Ancak, Ramanathan Somasundaram ve araştırmacı olan SM Quamrul Hasan’ın yaptığı çalışmaya göre, Dünya Bankası’nın kripto para birimlerini kullanmayı düşündüğüne dair kesin bir kanıt var. Ayrıca dünya çapında hükumet tedarik sistemleri arasında verimliliği artırmak için bir Blockchain ağının geliştirilmesini öneriyorlar. IMF başkanı Christine Lagarde, “paranın kendisi değişiyor” diyerek, gelen kripto para devriminden bahsediyor. Brad Garlinghouse, IMF Başkanı’nın yorumuna katıldığını gösteren şu açıklamayı yaptı:

Christine Lagarde kesinlikle doğru söylüyor: Paranın kendisi değişiyor. Dijital varlıklar sadece finansal sistemin içerdiği problemleri çözmekle kalmıyor, aynı zamanda kırılmış bir küresel ödeme sisteminin gerçek meselesini de çözüyor. Sadece merkez bankalarının sisteme girmesi mantıklı.

Ripple (XRP) ile para transferi artık daha hızlı ve ucuz
Mevcut bankacılık ve finans sistemi ile ülkeler arasında para transferi işlemleri çok zaman alıyor. Ayrıca transfer işlemleri yüksek bir maliyete de sahip. XRP’nin köprü para birimi olmasıyla birlikte Ripple’ın devreye girdiği yer burası. Bir Twitter kullanıcısı olan “XRP Veteran”, XRP’nin farklı dünya para birimleri arasında nasıl bir köprü para birimi kullandığını gösteren bir bilgi grafiğini tweetledi. Fiat para birimleri, likiditeye tabi olan para birimlerini dönüştürmek için birbirine bağlı ve verimsiz yollardan oluşan bir ağa sahip.


XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanmak, sınır ötesi ödemelerin üç ila dört saniyelik bir sürede gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca geleneksel bankaların aksine, XRP ve Ripple’ın teknolojisi 24x7x365 kullanılabilir. Ripple’ın xRapid’ini kullanan kurumlar sayesinde, Nostro hesaplarında büyük bir azalma olduğu görülüyor. Ancak, XRP ile bankaların sadece XRP tokenini tutması gerektiğinden Nostro hesapları tamamen ortadan kaldırılacak gibi görünüyor.

Ripple (XRP), havale ve sınır ötesi ödeme sektörünü ele geçirecek
Diğer kripto para birimlerine kıyasla, Ripple ve XRP, herhangi bir para birimi, herhangi bir varlık ve olası herhangi bir mal arasındaki aktarımı yapar. Tüm bu ortaklıklar doğrultusunda, Ripple ve XRP, Navin Gupta’nın da belirttiği gibi, toplamda 155 trilyon dolar değerinde olan havale ve sınır ötesi ödeme sektörünü ele geçirmek için iyi bir plana sahip. Navin Gupta konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Ripple sıradan bir şirket değil… Evrenden bir göç yapmak için buradayız… İşte bu nedenle, altı yıl önce, bugün bilgi hareketleri gibi para taşıma misyonuyla doğduk.

Ripple yetkilisi ayrıca, sınır ötesi işçi dövizlerinin 155 trilyon dolarlık bir sorun olduğunu ve öncelikle bu sorunu çözeceklerini belirtiyor. Aynı zamanda Navin Gupta, bu gelişmelerin sektördeki herkesi farklılaştıracağını ve ardından bir sonraki aşamaya geçeceklerini vurguluyor.

Ripple (XRP) kullanımı ve benimsenmesi artıyor
Coinbase Borsası, geçtiğimiz günlerde ticaret listesine 30’dan fazla varlığı eklemek için incelediğini ve XRP’nin de bunlar aralarında yer aldığını duyurdu. Coinbase’nin bir varlığı platformuna eklemeden önce iyice incelediği bilinen bir gerçek. Ayı piyasası kripto paraların 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin %80’inden fazlasını silip süpürdü. Coinbase açıklama yaptığından beri, kripto para topluluğu fiyatların eski yüksek seviyelerine döneceğini tahmin ediyor.

Ayrıca topluluk, XRP’nin Coinbase’ye eklenmesinin bir şekilde borsanın kayıp ticaret hacmine yardım edip iyileştirebileceğini tahmin ediyor. Binance CEO’su CZ, aynı zamanda Joseph Young’ın bir tweetinde Coinbase hakkındaki fikrini de dile getirdi. Ayrıca 40 yıllık bir brokerlik şirketi olan TD Ameritrade, Twitter aracılığı ile XRP’nin platforma eklenmesinin planladığını belirtti. TD Ameritrade konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

İçeriklerimizden memnun olduğunuza sevindim! Hala XRP kripto parasını araştırıyoruz. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin. Ekibimiz böyle yenilikler yapmak için çok çalışıyor.


XRP ve Ripple’ın imparatorluğu
Önde gelen seyahat sitesi Travela, 200’den fazla ülkede 500 binden fazla mülkle, kullanıcıların Ripple’ın XRP’sini kullanarak bu otellerde otel rezervasyonu yapabileceklerini açıkladı. XRP ve Ripple meraklısı “XRP Vibe motivasyonu”, şu anda Ripple’ın Blockchain hizmetlerini kullanan tüm ortakları ve XRP’yi ticaret için listeleyen borsaları gösteren bir haritayı tweetledi. Bu, XRP ve Ripple’ın imparatorluğunun erişimini gösterebilir.


CoinMarketCap ise Ripple’ın baş pazarlama yetkilisi Cory Johnson’ın açıklamasına bağlı olarak XRP eleştirilerini dikkate almıyor.


Sonuç
Son zamanlarda Ripple (XRP)’ın Ethereum’u piyasa değeriyle geçmesi ile XRP’nin lider kripto para birimi Bitcoin’i de geçeceği ve dünyanın en büyük kripto para birimi olacağı yönünde sesler yükseliyor. Ripple ürünleri ile XRP kullanımı gün geçtikçe artıyor ve dolayısıyla kripto para kitlesel benimsenme yolunda önemli ilerleme kaydediyor.

Ayrıca Ripple yeni ortaklıklar yapıyor ve önemli borsa ve ticaret platformlarında listeleniyor. Amazon (NASDAQ:AMZN) ve Dünya Bankası gibi önemli ortaklıklarında yolda olduğu iddia ediliyor. Tüm bu gelişmeler ışığında uzmanlar, Ripple’ın tüm zamanların rekorunu kıracak bir boğa koşusuna imza atacağına inanıyor. Ripple’ın Bitcoin’i geride bırakıp bırakamayacağını ve tahtın sahibi olup olamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

The post Uzman Görüşü: Ripple (XRP), 2019 Boğa Koşusunu Tetikleyecek ve Bitcoin’i Geçecek appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman Görüşü: Ripple (XRP), 2019 Boğa Koşusunu Tetikleyecek ve Bitcoin’i Geçecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Wright: Bitcoin’in Borsa Fiyatı Hakkında Düşünmeyi Bırakma Vakti Geldi! Kripto Para Teminatlı Kredi İşletmeleri, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte! Ethereum Classic’in İsmi mi Değişiyor? Günün arbitraj fırsatları yüzde 20’ye kadar kâr imkanı veriyor! Gizemli Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto, bu yazar olabilir Bitcoin’de Büyük Ralli Öncesi 3.500 Dolar Tehlikesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır