Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı!
Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı!

© Reuters.  © Reuters.

Bitfinex, Yatırımcılara fonlarının daha fazla güvenlik, mahremiyet ve kontrolünü sağlamak için Ethereum tabanlı merkezsiz Ethfinex borsası platformunu başlattı. Bu platform, tümüyle merkezsiz bir ticaret modeli olması sebebiyle alanında ilk olmayı başaracak.

Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformu
Bifinex, Ethfinex Trustless platformu ile kullanıcılarına yaptıkları işlemler sürecinde paralarını tam olarak kontrol etmeleri imkânını sağlayacak.

Ethfinex Trustless, kullanıcılardan tokenlerinin denetiminden vazgeçmelerinin ya da geri çekilme ve mevduat ertelemeleri gibi istenmeyen işlemlerle uğraşmalarını gerektirmiyor. Bunun yerine likit ve blockchain dışı bir emir defteri imkanı sunuyor. Ayrıca sisteme kaydolma veya KYC gibi diğer platformlarda gerekli olan prosedürlere de gerek yok. Kullanıcılar ticarete başlamaları için adlarını, e-postalarını, telefon numaralarını veya adreslerini vermeleri yeterli.

Kullanıcıların bir Ethereum cüzdanında en az bir Ethfinex Nectar tokeni tutması gerekir. Ethfinex, Nectar tokenini zaten her ay tüccarlara dağıtacak. İşlem çiftleri başlangıçta ETH / USDT, OMG / USDT, OMG / ETH, ZRX / USDT ve ZRX / ETH olacak ve ilerleyen zamanlarda bunları en az 40 token daha takip edecek.

Merkezsiz Ethfinex Borsası İleri Düzeyde Güvenlik ve Mahremiyet Sunuyor
Bitfinex, Ethfinex’in dijital varlık ticaretinde yatırımcılara yeni bir güvenlik gizliliği ve likidite seviyesi sunacağına inanıyor.

Şirket yetkilileri bir Medium Blog’da, merkezileşmiş borsaların yatırımcıların tokenlerini ve döviz kurlarını hızlıca değiştirmelerini sağlayan yüksek likitli emir defterleri sunduğunu belirtti. Ancak aynı merkezileşmiş borsaların olumsuz tarafı, yaptıkları işlemler süresince yatırımcılarından kendi para birimlerinin ve kişisel verilerinin kontrolünü kendilerinin sağlamalarını istemeleridir.

Ayrıca merkezi borsalarda işlem yapmak demek, mevduat hesabı açma ve para çekme işlemleri sebebiyle uzun bekleme sürelerini ve bazı durumlarda hacklenmenin neden olduğu kayıplara maruz kalmak demek.

57’den fazla Ethereum Tokeni
Merkezsiz Ethfinex borsası şu anda 57’den fazla Ethereum tabanlı token ile birlikte anonim, güvenilir ticaret sunmak için Ledger ve MetaMask’ı da kullanıyor. Kullanıcılar doğrudan Ethfinex ve Bitfinex emir defterleri ile ticaret yapmaya başlayabilirler.

Platform, yetkililerden edinilen bilgiler doğrultusunda ilerleyen zamanlarda işlem ücretlerinde yapılanma, kullanıcı teşvikleri, marj kararları ve kar dağıtım kararlarını içerecek şekilde genişleyecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTC ve ETH, Ripple’ı Güçlendiriyor Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak Güney Afrika’nın En Zengin Kadını: Bitcoin Beni Pişman Etti Binance, En Fazla Trafiği Türkiye’den Alacak Facebook’un “Globalcoin” Adlı Kripto Parası İçin Tarih Açıklandı! Litecoin 11% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır