Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Amerikalı Kripto Para Borsası Buda.com, Kolombiya Başkanından Yardım İstedi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Amerikalı Kripto Para Borsası Buda.com, Kolombiya Başkanından Yardım İstedi!
Güney Amerikalı Kripto Para Borsası Buda.com, Kolombiya Başkanından Yardım İstedi!21 Eylül tarihli La Republica isimli yerel haber kaynağının aktardığına göre, Güney Amerika menşeli kripto para borsası Buda.com, ülkedeki hizmetlerinin tekrardan kullanıma açılması için Kolombiya başkanı Ivan Duque‘den yardım talep etti.

Kolombiya içerisinde yaklaşık 30.000 kullanıcıya sahip olan Buda.com, ülkenin bankalarının borsanın bütün hesaplarını ”garanti eksikliği” nedeniyle kapatmasından sonra, 20 haziran tarihinde ülkedeki bütün hizmetlerini askıya almıştı.

İddialara göre bankaların yaptığı hamle oldukça spontane gelişti ve bankalar da söz konusu hesapları herhangi bir ek açıklama olmaksızın kapattıklarını doğruladı. Borsa bundan daha önce bir kaç teknik aksaklık yaşamıştı ve Kolombiya finansal kontrol kurumunun bankalar gönderdiği ve kripto platformları ile işlem yapma yetkisine sahip olmadıklarını belirten uyarı mektubu da fitili ateşleyen son hamle oldu.

Buda.com şimdi sahip olduğu kullanıcı kitlesi ile ülkenin kripto para birimi birliğini de arkasına alarak Başkan Duque’nin borsalarını yeniden kullanıma açması için bir imza kampanyası başlattı:

”Başkanın en son yaptığı resmi açıklamalarında ülkede yeni teknolojilerin geliştirilmesini, blockchain ve kripto para birimleri gibi teknolojilerin faydalarından yararlanılmasını talep etmesi, Şili merkezli şirketin Kolombiya içerisindeki hizmetlerinin tekrar kullanıma açılması konusunda ısrar etmesine ve başkandan aracılık etmesini rica etmesine yol açtı.”

Buda.com’un Kolombiya müdürü Alejandro Beltran, yayınladığı bir bildiride borsanın talep ettiği tek şeyin hizmetlerini tekrar kullanıma sokabilmesi için gereken temel bankacılık hizmetleri olduğunu vurguladı.

Güney Amerikalı Kripto Para Borsası Buda.com, Kolombiya Başkanından Yardım İstedi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Amerikalı Kripto Para Borsası Buda.com, Kolombiya Başkanından Yardım İstedi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi, Türk Lirası ile Kripto Para Alım Satımı İçin Kolları Sıvadı Düzeltme tamamlandı mı? Şant Manukyan’dan güncel Bitcoin yorumu Stellar Lumens Boğa Ticaretinde %10,20 Geriledi Robert Sluymer: Bitcoin’de haftalık RSI seviyesi, yaklaşan boğanın ilk sinyali Ripple neden mi yükseliyor? 8 Bitcoin borsasında API’ler aktive edildi Ünlü Analistten Bitcoin Fiyat Yorumu ve Güçlü Ripple (XRP) Tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır