Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güçlü İndikatör Bitcoin’de 5 Aydır Olmadığı Kadar Boğa Hareketine İşaret Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güçlü İndikatör Bitcoin’de 5 Aydır Olmadığı Kadar Boğa Hareketine İşaret Ediyor
Güçlü İndikatör Bitcoin’de 5 Aydır Olmadığı Kadar Boğa Hareketine İşaret Ediyor


Kripto para borsası Bitfinex’de Bitcoin üzerine yapılan uzun vadeli yatırımların kısa vadeli yatırımlara oranı geçtiğimiz beş ay içinde en yüksek seviyeye ulaştı.

Bu yazıyı yayına hazırlarken, borsada uzun vadeli pozisyonlarda yatırım yapılan 33.750 adet Bitcoin bulunuyor. Bu rakamın piyasa değeri de yaklaşık olarak 137.3 milyon $’a tekabül ediyor. Diğer taraftan kısa vadeli pozisyondaki Bitcoin sayısı yaklaşık olarak 11.000 civarında. Yani uzun vadeli pozisyonda tutulan Bitcoin sayısından 22.787 adet daha az. Kısa vadeli pozisyonda tutulan Bitcoin değeri ise 93 Milyon $’ın altında.

Rakamlar karşılaştırıldığında uzun vadeli pozisyon alan Bitcoin sayısının kısa vadeli pozisyon alan Bitcoin sayısına oranı 1.5’a 1 şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu oran geçtiğimiz yılın 6 Ağustos’undan beri ulaştığımız en yüksek seviye.


Bitcoin Uzun Vadeli Kısa Vadeli Bitfinex Tablosu

Bitcoin’in fiyatının 14 Kasım ile 14 Aralık arasında kabaca yüzde 50 oranında düşmesini hesaba kattığımızda kısa vadeli pozisyonlardaki düşüş çok da şaşırtıcı bir durum değil. Bu durum yatırımcılara daha fazla fırsat beklerken karlarını bloke etmeleri ve durdurmaları için geniş bir zaman imkanı tanıyor.

Ters Kafa ve Omuz Modeli
“Ters Kafa ve Omuzlar” modeli olarak bilinen, boğa yükselişinin teknik olarak tersine çevrilmesi modeli, Bitcoin’in fiyat tablosunda da son derece belirgin bir durumda. Fiyat tablosunda da göreceğimiz üzere bu durum şimdilik piyasayı korkutan bir ayı durumunun yaşanmasına yönelik bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Uzun vadeli/kısa vadeli oranının son beş ayın en yüksek seviyelerine çıkmış olması Bitcoin boğaları için cesaret verici gibi görünse de, en son düzeltici sıçramanın yaklaşık 4.400 $’da sona ermesini bir işaret olarak kabul edersek, 3.200 $’a yakın kilit desteğin çökmesi durumunda piyasa muhtemelen bir başka keskin düşüşe daha tanıklık edecek.

Bu durum piyasayı “uzun bir sıkışma” veya uzun pozisyonların hızlı bir şekilde kapatılması riski altında bırakacak. Uzun bir pozisyonu sonlandırmanın tek yolu, uzun vadeli tutulan BTC’yi geri satmak olduğu için bu durum, Bitcoin fiyatı üzerinde hızlı ve düşme eğilimli bir etki oluşturabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Güçlü İndikatör Bitcoin’de 5 Aydır Olmadığı Kadar Boğa Hareketine İşaret Ediyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güçlü İndikatör Bitcoin’de 5 Aydır Olmadığı Kadar Boğa Hareketine İşaret Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Düşmanı Roubini: Merkez Bankası Destekli Kripto Paralar Blockchain Üzerinde Olmayacak Bitcoin Fiyatı (BTC) kırılıma yaklaşıyor, 10.250 dolar kritik seviye Google’da ‘Bitcoin’ aramaları son 6 ayın en yüksek seviyesinde EOS 9% artışla 6,0040 seviyesinin üzerine çıktı Umut Tazeleme Vakti Geldi Mi?  SEC Komisyon Üyesi Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu! MoneyGram, XRP yoluyla ödeme kanalları için yıl bitmeden yeni koridorlar açacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır