Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güç Kanunu İlişkisiyle Sıra Dışı Bitcoin Fiyat Tahmini

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güç Kanunu İlişkisiyle Sıra Dışı Bitcoin Fiyat Tahmini
Güç Kanunu İlişkisiyle Sıra Dışı Bitcoin Fiyat Tahmini

4/4


2/4

Madencilik zorluğu artışları, ‘ortodoks olmayan bir tahmine göre’, 2020 yılında Bitcoin fiyatını yaklaşık 17 bin dolar civarında bir yere koyuyor. Bunun nedeni madencilik zorluğu ile Bitcoin fiyatı arasındaki muhtemel güç kanunu ilişkisi. 100trillionUSD isimli Twitter kullanıcısı bu ilginç tahminiyle tekrar gündem konusu olmayı başarıyor.

Bitcoin fiyatı ve madencilik zorluğu arasındaki güç kanunu ilişkisi
Twitter kullanıcısı “100trillionUSD” bir başka ilginç grafikle tekrar geri döndü. Twitter kullanıcısı bu sefer şu anda yüzde 5,5 oranında artışla 4.262 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin fiyatı ve önümüzdeki yıllarda beklenen Bitcoin madenciliği zorluğu arasındaki ilişkiyi gösteriyor.

100trillionUSD isimli Twitter kullanıcısı, önceki grafikte halving olayı sonucunda Bitcoin madencilik ödülünün yarılanması ve bunun zaman içerisinde fiyat üzerindeki etkisini ortaya koydu. Ancak Twitter kullanıcısının bu kez odak noktası madencilik zorluğu ve fiyatıydı. Çünkü birçok analist bunun ağ hash rate’ının ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğunu düşünüyor. Ünlü kripto para analisti Max Keizer, bu yılın başlarında ağ hash rate’ı ile ilgili şunları söyledi:

Fiyat hash’ı takip ediyor.

Yüksek bir hash rate, Bitcoin madenciliğinde zorluk artışına da neden oluyor
Analist ve uzmanlar Bitcoin 3 bin dolar seviyesine gerilediğinden beri ağın hash rate’ını takip ediyor.


Hash rate arttığında madencilik şüphesiz kârlı oluyor. Ayrıca, madenciler faaliyetlerini büyütmek için donanım ekliyorlarsa Bitcoin’in geleceğine güvendikleri anlamına gelir. Bununla birlikte, yüksek bir hash rate Bitcoin madenciliğinde zorluk artışına da neden oluyor. Bu, madencilik sürecini daha düşük zorluk seviyelerinde olduğu gibi aynı sonuçları elde etmek için daha fazla hash rate’a ihtiyaç duyulduğundan, kaynakları daha yoğun hale getirir.

Hash rate, madencilerin mayınlı Bitcoin’lerini (bu yıl gördüğümüz gibi) satabilecekleri fiyata göre çok yüksekse, en kârlı madenciler muhtemelen sorun yaşayacak. Bu durumda madenciler donanımları satabilirler ya da fiyat düzelene kadar madencilik tesislerini kapatabilirler. Çünkü zorluğun ayarladığı şekilde madencilik yapmak kolaylaşır.

Yatırımcıların çoğu, zorluğun önümüzdeki iki yıl içinde 10-100 kat artacağına inanıyor
100trillionUSD isimli Twitter kullanıcısı konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin zorluğu ve Bitcoin fiyatı ile zorluk arasındaki olası güç kanunu ilişkisine dayanarak aşağıdaki formüle bakınız. Yapılan ankete dayanarak, 2020 yılında Bitcoin fiyatının alışılmadık bir tahmini olacak: 17.317 dolar.


Genel olarak, ankete katılanların yüzde 85’i zorluğun önümüzdeki iki yıl içinde 10-100 kat artacağına inanıyor. Bu arada ankete katılanların sadece yüzde 10’u, bunun sık sık ‘ölüm sarmalı’ olarak adlandırılan Bitcoin madenciliğinin sonunun başlangıcı olduğunu düşünüyor.

Madencilik zorluğu sadece Bitcoin fiyatını tahmin etmek için kullanılmaz
Ankete katılanların bir çoğu yani yüzde 59’u, bugünden itibaren 2020 yılının sonuna doğru zorluğun 10 kat artmasını bekliyor. Bununla birlikte, ankete katılanların daha küçük bir grubu olan yüzde 27’lik kesim, artışın 100X kadar yüksek olabileceğine inanıyor. Başka bir deyişle Bitcoin fiyatının 28 bin dolara ulaşacağına inanıyorlar.

Belirtilen anket örneklem büyüklüğü 250’den fazla oyla oldukça küçük. Bununla birlikte, madencilik zorluğu sadece Bitcoin fiyatını tahmin etmek için değil, aynı zamanda ağın durumunu bir bütün olarak değerlendirmek için dikkate alınması gereken önemli bir faktör.


Bitcoin ağının madencilik zorluğu düşüyor: Peki ölüm sarmalı mı geliyor?
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde, Bitcoin ağının madencilik zorluğunda, fiyatı düşürmek için bir başka aşağı yönlü düzeltmenin olduğunu bildirdik. Aslında bu yedi yılın en büyük düzeltmesi. Bitcoin (BTC), 2017 yılının sonlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 85’lik bir düşüş gördüğü ve bir yıldır süren bir ayı piyasası içinde.


Bir “madencilik ölüm sarmalının” başlangıç eğilimindeki bir kırılmaya işaret eden birçok uzman ve analist var. Bunların görüşlerinin aksine Bitcoin ağının madencilik zorluğundaki bir ayarlama (her 2016 blokta), Bitcoin ağının madencilik kârlılığı için dengeyi bulmasını sağlayan bir özellik. Dahası, bu durum değişen piyasa koşullarında faiz oranlarını yükselten veya düşüren merkez bankalarının yaptıklarına benzer bir eğilime işaret eder. Ancak, Bitcoin’in durumunda, ayarlama tamamen koda göre yapılır ve bu nedenle de tamamen öngörülebilir.

Bitcoin fiyatında son durum
Bitcoin fiyatı yazım sırasında yüzde 5,5 oranında artışla 4.262 dolar seviyesinden işlem görüyor. Lider kripto para birimi şu anda 74,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin şu anda 7 milyar dolarlık bir 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Güç Kanunu İlişkisiyle Sıra Dışı Bitcoin Fiyat Tahmini appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güç Kanunu İlişkisiyle Sıra Dışı Bitcoin Fiyat Tahmini - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Geliştiricileri, Ağda Daha Sık Hard Fork Yapmayı Düşünüyor Binance, Kripto Paraların Dolar ve BTC Cinsinden Değerlerini Karşılaştırdı Ethereum gelişimi sorgulanırken Vitalik güven vermek için ortaya çıktı Weiss Ratings, En Riskli 10 Kripto Parayı Paylaştı Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi OKEx’ten Atılacak Kripto Paraların Tam Listesi – Kimler Yok Ki?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır