Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İrlanda Başkan Adayına Sahte Bitcoin Reklamı Şoku!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İrlanda Başkan Adayına Sahte Bitcoin Reklamı Şoku!
İrlanda Başkan Adayına Sahte Bitcoin Reklamı Şoku!

2/2


2/2


İrlanda’da başkanlık seçimlerine hazırlanan Gavin Duffy, şu anda isminin ve resimlerinin sahte bir Bitcoin reklamında kullanılmasının şokunu yaşıyor.

Bir haftalık süre boyunca 2 bin euro kar garantisi verdiğini iddia eden bir şirketin, reklamlarda izinsiz olarak ismini ve resmini kullandığı Duffy, bu olay karşısında itibar kaybı yaşamaktan endişe ediyor.

İrlanda basınında çıkan haberlere göre Bitcoin Revolution adında olan ve otomatik trading botu sistemini kullandığını iddia eden firma; resmi yazısında Duffy’nin ismini kullandı ve başkan adayının projeye 30 milyon euroluk yatırım yapma hazırlığında olduğunu yazdı. Tüm bunların reklam içeriğini biraz daha yasal ve ilgi çekici kılmak için yapıldığı da ifade edilirken, yapılan araştırmalarda böyle bir şirketin olmadığı ortaya kondu.

220 Euro’luk ilk yatırımın ardından kullanıcılarına bir hafta içinde bakiyelerinin en az 2 bin Euro olacağını ”garanti (!)” eden platform, Duffy’nin de ismini kullanması ile şu anda başarılı siyasetçiyi zor duruma soktu.

Konuyla ilgili konuşan Duffy’nin seçim ekibinden bir sözcü, olayın farkında olduklarını ve gerekli merciilere başvurularını yapacaklarını belirtirken, şunları söyledi:

”Bu sahtekarlığın farkındayız ve halkımıza bunu görmezden gelmelerini istiyoruz. Konuyla ilgili gereken hukuki adımları atacağız ve bu konuyu ilgili merciilere ileteceğiz.”

Birçok dolandırıcı, sahte vaatler ile doldurdukları projelerine biraz daha inanılırlık katabilmek için ünlü isimleri izinsiz bir şekilde projelerine alet ediyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda başbakanı da bu tarz bir kampayanın içinde bir anda kendisini bulmuştu.


İlgili haber:
Yeni Zelanda Başbakanı’nın Yüzünü ve İsmini Kullanan Kripto Dolandırıcısı Çete, Ülkede Büyük Yankı Uyandırdı

İrlanda Başkan Adayına Sahte Bitcoin Reklamı Şoku! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İrlanda Başkan Adayına Sahte Bitcoin Reklamı Şoku! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto piyasasında umut verici gelişmeler:  Anthony Pompliano, Bitcoin, Ripple, BitMEX CEO’su ve Ethereum’un geri dönüşü… Tezos, Coinbase’nin Etkisiyle Günler İçerisinde Yüzde 57 Artış Yaşadı! Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Kripto Pazarlarında Kırmızı Alarm Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip Cardano 2% düşüşle 0,028092 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır