Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Starbucks Bitcoin ödemelerini 2019 da kabul edebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Starbucks Bitcoin ödemelerini 2019 da kabul edebilir
Starbucks Bitcoin ödemelerini 2019 da kabul edebilir

© Reuters.  © Reuters.

Starbucks (NASDAQ:SBUX) Bitcoin kullanılmasını kabul mü ediyor? Bir süre önce bir fincan kahveyi Bitcoin ile alabileceğimiz hayalleri zihinlerimizi süslerken Bitcoin’in ani düşüşü ve diğerlerini de beraberinde sürüklemesi ortalığı bulandırmış ve bu hayaller unutulmuştu.

Intercontinental borsasının bir ürünü olan Bakkt, Ocak 2019’da hayata geçirilecek dijital varlıklar için global bir ekosistem. Bitcoin oluşturulduğundan beri sıkı hayranları O’nu hep farklı senaryolarda kullanabilmeyi istediler: Bir ev alma, bir sinema bileti ya da bir fincan kahve alma…Öyle görünüyor ki kahve alma hayali düşündüğünüzden de yakın bir zamanda gerçekleşecek.

Bir bitcoin borsası çekilişle Lamborghini Huracan Coupe veriyor

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler şu an Starbucks’lara Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak tanıtmayı tartıştıklarını doğruladı. Yeni sistem aynı zamanda, kullanıcıların dijital varlıklarını USD’ye dönüştürmesine yardımcı olacak Microsoft (NASDAQ:MSFT) bulut sistemini kullanacak. Starbucks dünya genelinde 28,916 lokasyonu bulunan büyük bir kahve markası. Bitcoin’in Starbucks’larca kullanımı O’nun kitlesel olarak benimsenmesinde büyük bir adım olacak.

Starbucks ortaklık ve ödemeler başkan yardımcısı Maria Smith şirketin ödeme seçeneklerini genişleten yenilikçi yaklaşımını Ağustos 2018’de açıklamıştı. Microsoft&Starbucks’ın Bakkt ile çalışması muhteşem olabilir ve örnek oluşturabilir. Eğer bu deneyim kullanıcı dostu olabilirse Bitcoin’i ve diğer kriptoları kabul eden agressif bir iş dalgası görebiliriz.

Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemler geliyor

Bizim düşüncemizStarbucks yüzyılın favorilerinden biri. Ve eğer Starbucks cep telefonlarını kullanarak daha hızlı ödeme seçeneğini tercih ederse Bitcoin daha fazla cesaret kazanabilir. Bakkt platformu muhtemelen Starbucks’ların kriptoyu resmi paraya dönüştürmesinde kullanılacak.

Starbucks’un rolünü göz önünde bulundurarak, Faz 2, kahve zincirinin Bakkt ile ekip oluşturarak platformda kripto-resmi para dönüşümünün mümkün kılınması çalışması. Bu ayrıca kullanıcıların platform vasıtasıyla Starbucks ürünlerine lansman tarihinden itibaren 6 ay boyunca ödeme yapmasını mümkün kılacak. Fakat hepsi bu kadar değil.

Bakkt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi sunuyor ve bu sözleşme her gün, CME ve CBOE borsalarının vadeli işlemlerinde kullandığı Bitcoin Cash yerine Bitcoin ile kurulacak. Bu çok beklenen kripto servisi 24 Ocak 2019’a ertelendi. Erteleme marketin düşüş dönemine rast geldi. Ve ekip müşterilerin şu an Bakkt’ın servislerine çekilemeyeceğine inanıyor.

Bitcoin neden toparlanamıyor? İşte cevabı

Bakkt için soğuk depoda depolanan Bitcoinler aynı zamanda kripto hayranları arasında artan bir problem olan güvenliği iyileştirme konusunda bir tür sigorta olacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Starbucks Bitcoin ödemelerini 2019 da kabul edebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun: Ocak 2019’un Sonuna Kadar, dApp Konusunda EOS’u Geçmiş Olacağız! Hindistan Polisi ”Kim Milyoner Olmak İster” Benzeri Kripto Para Sahtekarlığına Son Noktayı Koydu! City’den Blockchain Hamlesi Twitter CEO’su: Square Bitcoin’in bilinirliliğini büyük ölçüde arttıracak İşte 11 Piyasa Analistinin Ay Ay Bitcoin Fiyat Tahminleri 2019/2020 ve 2025 Litecoin fiyat tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır