Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı
Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı

© Reuters. Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı© Reuters. Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı

Google dün yaptığı açıklamada, kripto paralar ile ilgili tüm reklamları, Haziran 2018 tarihinden sonra yasaklayacağını duydurdu. Bu haberin ardından piyasalarda büyük düşüşler gözlemlendi. Özellikle Bitcoin, Ethereum ve geri kalan en büyük ilk on kripto para piyasasında büyük zararlar var.

Bitcoin fiyatı 15 Mart’ta, bugün 8000 Dolar altında işlem görüyorken, Ethereum da şu sıralarda 600 Dolar civarlarında seyrediyor.

Jon Fortt, kripto para reklamlarına getirilen yasak dört ay boyunca yürürlüğe girmeyeceğinden, Google kripto reklam yasağı ile ilgili CNBC haberlerinde, Google tarafından yayınlanan bir kripto para reklamının görüntüsünü tweetledi:

Bitcoin fiyatının 8,000 $ seviyesinin altında olması, bir aydan fazla bir süre önce, 6 Şubat’ta, Mt.Gox tarafından Bitcoin’in büyük satışına atfedilen genel bir piyasa düşüşünün parçasıydı. Bitcoin şu anda, basın süresi ile 24 saatlik bir süre zarfında yaklaşık %9’luk bir düşüşle 8,100 dolar civarında işlem görüyor.

CNBC Afrika için Crypto Trader şovunun ev sahibi Ran Neu-Ner, BTC 8,000 $ ‘ın altına düştükten sonra attığı tweette, Civic CEO’su Vinny Lingham ile bir iddaya girdiklerini söyledi:

Ethereum, 24 saatlik bir süre zarfında yaklaşık 9%’ luk bir kayıp yaşadı ve şu anda 619 $ seviyelerinde işlem görüyor. ETH 6 aydan uzun bir süredir 600 Dolar aşağısına düşmemişti.

Toplam piyasa değeri şu an 332 Milyar Dolar seviyesinde. Bu seviye, 6 Şubat’taki seviye ile eşdeğer denebilir.

CoinMarketCap’te listelenen ilk on kripto paradan biri olan Cardano ise en büyük düşüşü gören kripto para. 24 saatlik bir süre zarfında yaklaşık %15.5 değer kaybetti.

Top 10 kripto paralardan bir diğeri Litecoin (LTC) ise en istikrarlı duruşu gösteren coin oldu. 24 saatlik bir süre boyunca neredeyse %3 oranında değer kaybetti.

Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google’ın Kripto Para Reklamı Yasağı Piyasalara Olumsuz Yansıdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya’daki Sosyal Medya Platformu VK Kendi Kripto Parasını Geliştirebilir Bitcoin Liquid (Likit) Yan Zincir Nedir? Bitcoin için Neden Önemlidir? Binance US’de Sona Gelindi Kripto Paralar, OECD’nin ICO Düzenleme Çağrıları ile Düşüşte Ethereum için önemli seviyeler 132 ve 144 dolar noktalarında Mark Yusko’nun ”2020” Tahmini Doğru Olabilir Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır