Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Politikacılar, Kanun Yapıcılar ve Şirket Temsilcileri Kripto Paralar İçin Bir Araya Geliyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Politikacılar, Kanun Yapıcılar ve Şirket Temsilcileri Kripto Paralar İçin Bir Araya Geliyorlar
ABD’li Politikacılar, Kanun Yapıcılar ve Şirket Temsilcileri Kripto Paralar İçin Bir Araya Geliyorlar

2/2


2/2


ABD’deki finans devlerinin ve kripto para şirketlerinin temsilcileri, önümüzdeki gün kripto para düzenlemeleri hakkında konuşmak için Washington’da kanun yapıcılarla görüşecekler.

‘Legislating Certainty for Cryptocurrencies’ adı altında gerçekleşecek olan toplantı, ABD’deki kongre üyelerinden Warren Davidson tarafından düzenleniyor. Toplantıya katılan kişiler, kripto paralarla ilgili yasal düzenleme yapmanın ne gibi alanlarda zor olduğunu, bu alanda ne gibi gelişmeler olabileceğini konuşacaklar.

Davidson görüşmeye katılacak kişilere gönderdiği yazıda sekiz farklı soru sordu. Davidson ayrıca gönderdiği yazıda görüşmeye katılacak kişilerin fikirlerinin son derece önemli olduğunu belirtti. Kongre üyesi Davidson’a göre:

“Bu kişilerin fikirleri, ABD’deki ICO piyasasını ve tüm yenilikleri öldürecek bir düzenleme getirilmesini önleyebilir.”

Görüşmeye Fidelity, Andreessen Horowitz, Nasdaq, ABD Ticaret Odası, Ripple, Coinbase ve Circle gibi şirketlerin temsilcileri katılıyor olacak. Görüşmenin başlangıç konuşmasında Ted Budd, Tom Emmer, French Hill ve Darren Soto gibi kongre üyeleri sahne alacak.

Kongre üyelerinden Emmer bundan birkaç gün önce Blockchain ve dijital paralarla ilgili üç yeni yasa tasarısı hazırladığını duyurmuştu. Emmer’ın hazırladığı tasarılar Blockchain teknolojisinin gelişimini ve potansiyelini ele alıyor.


İlgili haber:
ABD’li Kongre Üyesinden Blockchain’e Destek: Üç Yasa Tasarısı Sunulacak

Ayrıca ABD’deki bazı kanun yapıcılar ve politikacılar bu ay içerisinde ülkenin vergi otoritesi olan IRS ile iletişime geçerek bazı taleplerde bulundular. IRS’in kripto paralar için belirlediği vergi yasaları pek ‘açık ve net’ sayılmaz. ABD’deki pek çok vatandaş bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söylüyor ancak IRS’ten herhangi bir hamle görmüş değiliz. IRS’in bu konudaki eylemsizliğine yalnızca sivil vatandaşlar değil politikacılar da tepki göstermeye başladılar.

ABD’li Politikacılar, Kanun Yapıcılar ve Şirket Temsilcileri Kripto Paralar İçin Bir Araya Geliyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Politikacılar, Kanun Yapıcılar ve Şirket Temsilcileri Kripto Paralar İçin Bir Araya Geliyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Sektörü Kızıla Boyandı: Bitcoin Tekrardan 4.000 Dolar Altına Çekildi Vietnam’da Kripto Para Çalışmaları Düzenleniyor Bitcoin Private, Digibyte ve diğer coinlerde bahar yelleri: Yüzde 40’a varan yükselişler Banco Santander XRP Ödeme Sistemini Avrupa’ya Yayacak Süpermarketlerden Bile Bitcoin Alımı Sağlayan Coinstar, ‘Çok Fazla’ Kullanıcı Bilgisi Talep Ediyor Türk Uzmanlar Anlatıyor: FED’e En Sert Cevap: Bitcoin! – Bölüm 2

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır