Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Geleceğin 2 Devi: Electroneum ve Ravencoin

Ana Sayfa » GÜNCEL » Geleceğin 2 Devi: Electroneum ve Ravencoin
Geleceğin 2 Devi: Electroneum ve Ravencoin

© Reuters.  © Reuters.

Electroneum ve Ravencoin barındırdıkları büyük potansiyel ile adlarından söz ettiriyorlar. Peki bu 2 proje kısaca ne vadediyor?

Electroneum ve RavencoinGünümüz nesli kendini dijital dünyayla ifade etmeye çok meraklı. Şu anda ortaokul ve lise çağında olup da youtube kanalı olmayan genç neredeyse yok gibi bir şey. Yeni nesil aradıkları tüm soruların cevabını dijital platformlarda arıyor. İnsan medeniyeti büyük değişimlerin, tüm ürün ve hizmetlerin dijital platformlara aktrılacağı çağın kıyısında görünüyor.

10 yıl önce Satoshi Nakamoto devrimsel bir manifesto yayınlayarak kripto paraların devrini başlattı. Bitcoin paranın ene felsefesini muhafaza ederek kullanım ve devletle ilişkisini yeniden tanımladı. Kurguladığı sistem ve ardından giden diğer projelerle birlikte şu an sektör 200 milyar doların üzerinde bir büyüklüğe sahip.

Kripto para endüstrisinin geleceği elbette tam olarak öngörülemiyor. Tamamen bir yok oluş ise artık imkansıza yakın küçük bir olasılık. Buna karşın kriptonun geleceğine inanan kişi sayısı günden güne artıyor. Çoğu insan artık paranın geleceğini blockchainde görüyor.

Bugün size Bitcoin’den bahsetmeyeceğiz. Bitcoin’in gücünün zaten herkes farkında. Barındırıkları potansiyeli ileriye götürme ihtimali olan göze çarpan 2 kripto paradan bahsedeceğiz. Electroneum ve Ravencoin bu uzun “kripto geceleri” döneminde uykuya dalan iki devi andırıyor. Güneşin doğuşu ile birlikte inlerinden çıkmayı bekleyen bu iki dev piyasayı ciddi anlamda sarsabilir.

Electroneum (ETN)Kripto piyasasıyla uğraşan herkesin hemfikir olduğu bir mevzu varsa o da bir sonraki yükseliş dalgasının ancak kriptonun tabana yayılması sayesinde olacağıdır. Yani bu işin anahtarı toplumsal kabulde. Projelerini toplumsal kabule odaklayan kripto paralar şüphesiz en büyük potansiyele sahip olanlar. Electroneum (ETN) ise bu potansiyeli taşıyan en büyük projelerden biri.

Yaklaşık 1 yıl önce piyasaya çıkan mobil kripto para platformu Electroneum Paypal’ın tahtına göz dikmiş durumda. Eelectroneum cep telefonlarınıza kurabileceğiniz mobil uygulaması ile madencilik yapmanıza izin veriyor. Proje daha şimdiden fantastik bir başarı elde etmiş durumda. Dünya üzerinde 350 milyon akıllı cep telefonu kullanıcısı ETN madenciliğine geçti bile. 3 trilyon dolardan daha büyük bir Pazar için iyi bir başlangıç.

Hangi türde olursa olsun herhangi bir cep telefonu ile ETN madenciliği yapılabiliyor. Bu özelliği onu büyük kripto paralar için büyük bir tehdit haline getiriyor. Bunun yanında ileriye yönelik olarak kullanımının da önü açık. Electroneum kendi yerel ağında ödemeler yapabilmek için gsm firmaları ile anlaşmalar yapıyor. Cep telefonu faturanızı, yine telefonunuzla kazarak elde ettiğiniz ETN’ler ile ödediğinizi düşünün. Çoğu kullanıcı bu fırsatı değerlendirmek isteyecektir.

Türk borsalarından sistemkoin.com’la yaptıkları anlaşma da gözden kaçmasın. Türk kripto severler artık cep telefonları üzerinden kazdıkları ETN’leri sistemkoin vasıtasıyla direkt olarak Türk Lirasına dönüştürebilecek.

Ravencoin (RVN)Ravencoin son günlerde önemli dönüm noktalarından geşti. Önce Binance’ta listelemesi gerçekleşti ve ardından da 31 Ekim tarihinde Mainnet lansmanı yapıldı. Özellikle Binance’ta listelendikten sonra RVN fiyatında ciddi artış görüldü. Mainnet üzerinden varlık katmanının aktive edilmesi şüphesiz en önemli gelişme. Bu sayede token oluşturmak için yardımcı olacak tüm özellikler hayata geçmiş oldu.

Geçtiğimiz ay yani Ekim ayı genel görünümüne bakıldığında Ravencoin’in en çok değer kazandıracak ilk 15 kripto para arasında olacağı öngörülüyordu. Hatta bazı iddialı tahminler en çok kazandıracak 5 kripto para arasında RVN’nin adını zikrediyordu. Peki bu gerçekleşti mi? Evet hem de fazlasıyla. En büyük 100 kripto para içerisinde Ekim ayında en çok kazandıran kripto para %170 artışla RVN oldu.

Ravencoin ile aracılık hesabı transferleri haftalar yerine sadece birkaç dakika sürüyor. Borsa işlemleri ise günler yerine birkaç dakikada halledilebiliyor. Bitcoin fiat paralara bir refleks olarak doğdu. Ravencoin ise mevcut hisse senedi sistemine tepki olarak çıktı. Bu yüzden Ravencoin bambaşka bir sektörde devrim yapıyor.

Ekim ayında Ravencoin 100 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü sınırını geçmeyi başardı. Şu anda 103.5 milyon dolarlık büyüklüğü ile sıralamada 63.sırada kendine yer buluyor.

Uyuyan Devler: Electroneum ve RavencoinElectroneum ve Ravencoin merkezli bu gelişmeler gerçekten heyecan verici. Öyle ki ayı piyasasının bu en boğucu günlerinde bile ümitli kalmamızı sağlıyorlar. Sürpriz kripto para arayan her yatırımcının mutlaka göz atması gereken projelerden yalnızca ikisi. Yakın zamanda uyanacaklarını umduğumuz iki uyuyan dev.

Electroneum Hakkında Göz Atamanız Gerektiğini Düşündüğümüz Yazılar

Ravencoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Not: Yazı Yatırım Tavsiyesi İçermez

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Geleceğin 2 Devi: Electroneum ve Ravencoin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tayvan’da 51 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı 50 Milyar Dolarlık VanEck: Endişelenmeyin, Bitcoin Hiçbir Yere Gitmiyor Amerikan Kripto Para Milyarderi, Nevada’da Blockchain Şehri Kuruyor 2019’da Yatırım Listesine Eklenebilecek 5 Oyun Kripto Parası Libra AB’yi Harekete Geçirdi Son düşüş Bitcoin için bir alım fırsatı mı? Korku ve açgözlülük endeksi ne diyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır