Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi Planlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi Planlıyor
Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi PlanlıyorKripto para birimlerine ve finansal hizmetlere odaklı 10 şirketin kurduğu yeni bir grup, hala olgunlaşmamış kripto para endüstrisi için belirli bir standart getirmeyi planlıyor.

Salı günü yapılan duyuruda belirtildiği üzre, Association for Digital Market Assets (ADAM) isimli grup, Michael Novogratz‘ın platformu Galaxy Digital, Genesis Global Trading, GSR, Hudson River Trading, Paxos, Symbiont, BitOoda Technologies, BTIG, Cumberland ve XBTO kurucu üyeleri tarafından oluşturuldu.

Kurucu üye şirketler hep birlikte, verimli  trading, depolama ve ‘dijital varlık’ işlemleri alanlarını kapsayacak ve gönüllülük esasına dayalı kurallar oluşturmayı planlamakta. Firmanın hedefinde bunların yanı sıra  ”profesyonelliği teşvik etmek ve etik davranışları yaymak” yer alıyor. ADAM söz konusu hedeflerini gerçekleştirebilmek regülatörlerle beraber çalışarak hem yasal mevzuata uyacak, hem de regülatörlerin ve finansal düzenleyicilerin güvenini kazanacak.

Grup bu yönleriyle bir tür öz-denetim kuruluşu gibi gözükse de, ADAM sözcüsü Seth London hedeflerinin henüz bu olmadığını aktardı:

”ADAM öz-denetim kuruluşu yönünü düzenleyici kurumlar ve öz denetim kuruluşu atamaya yetkili hükümetlerle tartışmaya geçmeden önce, hem piyasa katılımcılarının hem de regülatörlerin güvenini kazanmalı.”

Geçmişte üretilen bir çok öz denetim kuruluşunun yolunu takip edeceklerini belirten Seth London, önümüzdeki haftalarda grubun yeni üyelerini ve yetkililerini duyuracaklarını da vurguladı. Grup sözcüsü bunun yanı sıra kurumsal bir yönetim kurma aşamasında olduklarını, çok yakında yeni bir adım atacaklarını da açıkladı.

Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi Planlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Galaxy Digital’in de Üyesi Olduğu Grup, Kripto Para Birimleri İçin Yasal Standartlar Getirmeyi Planlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’ten Bitcoin Destekli Sabitkoin Duyurusu! Charlie Lee, halving’ten umudunu kesti: “Litecoin Ağustos ayında düşebilir.” 2019’un En İyi Kripto Projeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ünlü kaldıraçlı Bitcoin ve kripto para borsasından önemli yenilikler Ünlü Milyarder de Libra’ya Karşı Çıkıyor Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır