Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Kongre Üyesi, Meksika Duvarını Blockchain İle Fonlamayı Teklif Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Kongre Üyesi, Meksika Duvarını Blockchain İle Fonlamayı Teklif Etti
ABD Kongre Üyesi, Meksika Duvarını Blockchain İle Fonlamayı Teklif EttiBlockchain teknolojisi bugüne kadar birden fazla amaç ve sektör için kullanılmış olsa da, bugüne kadar iki devlet arasındaki sınır duvarını örmek için fonlama adına kullanılmamıştı. Ancak konu blockchain ve kripto para birimleri olunca, yeniliğin ve girişimin hiçbir sınırı bulunmadığı tecrübe ile sabit.

Ohio cumhuriyetçi kongre üyesi Warren Davidson, 12 Aralık tarihinde NPR ile yaptığı bir röportajda, son dönemin popüler konusu Meksika duvarının, blockchain kullanılarak fonlanmasını önerdi.

Kripto para yanlısı açıklamaları ile tanınan Davidson, ABD Başkanı Trump’ın yakın zamanda yaptığı, eğer Meksika duvarı için ödeme yapılmazsa hükümeti kapatırım tehdidine karşı böyle bir yola gidilebileceğini ifade etti. Konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Davidson, ”Bir Tuğla Al, Bir Duvar Ör” isimli girişimin, duvarın kurulması için etkili olabileceğini aktardı.

”Bunu bir tip, kitlesel fon toplama sitesi gibi yapabilirsiniz. Veya bir blockchain ile yapıp, ‘duvar koinleri’ sayesinde yapabilirsiniz. Ancak parayı toplayabiliriz. Ve açıkçası, bunu hazineden geçirebilirsek, Meksika pezosu bile kabul edebilirsiniz.”

Davidson kendisinin bulduğu blockchain tabanlı duvar fonunu herhangi bir resmiyete büründürüp büründürmediği sorusuna ise cevap vermedi. Ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi durumunda, hem kripto para birimleri hem de blockchain için oldukça önemli bir gelişme de gerçekleşmiş sayılabilir.

Davidson daha önce de kripto para ve blockchain projeleri ve girişimleri ile anılmıştı ve ICO’ların bu kadar sıkı denetlenmemesi gerektiğini vurgulamıştı.

ABD Kongre Üyesi, Meksika Duvarını Blockchain İle Fonlamayı Teklif Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Kongre Üyesi, Meksika Duvarını Blockchain İle Fonlamayı Teklif Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4 ay sonra bir ilke imza attı! 2017 Ekim ile 2018 Ekim Süresince Top 21 Kripto Paranın İlginç Değişimi Cory Jonhson: SWIFT, xCurrent’in En Büyük Rakibi Bitcoin İsrail Mahkemesi Tarafından Varlık İlan Edildi Eski Goldman Sachs Yöneticisi Ripple için Blockchain.com’dan Ayrıldı Şili Mahkemesi, Banka Hesapları Kapatılan Kripto Para Borsası Aleyhine Karar Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır