Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı!
Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı!Ünlü sosyal medya platformu Gab‘ın kurucusu Andrew Torba, bir hafta içerisinde üçüncü kez gündeme geldi ve konu yine aynı. Torba, geçtiğimiz tarihlerde Coinbase kripto para borsasından açtığı hesabın şirket tarafından bloke edildiğini açıklamış ve durumu takipçileri ile paylaşmıştı. Torba, attığı bir tweet sonrası kısa süreli gündeme oturmuş ve platformun Coinbase yerine geçeceği platform merakla beklenmeye başlanmıştı.

Özgür düşünceyi ve ifade özgürlüğünü savunmasıyla tanınan sosyal medya platformu, geçtiğimiz tarihlerde WikiLeaks’in ‘sürgün’ ismi Julian Assange tarafından da kullanılmıştı. İddialara göre Coinbase’in Andrew Torba’nın hesabını bloke etmesinin altında yatan sebep ise, geçmişte borsanın WikiLeaks’in hesabını bloke etmesi ile aynı; nefret söylemlerine ve buna benzer ifadelere yer verilmesi.

Daha sonra aynı gün içerisinde Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucuları arasında olduğu Square’in Cash App uygulamasına geçiş yaptığını belirten Torba için, işler planladığı gibi gitmedi ve görünüşe göre bu platform da Gab kurucusu için pek olumlu görüşlere sahip değil.

8 Ocak tarihinde atılan bir tweet ile gelişmeyi duyuran Gab ve Andrew Torba, Square (NYSE:SQ) platformunun da Torba’nın kişisel hesabını platformdan men ettiğini belirtti.

İddialara göre platformdan çıkarılma olayı, Gab’ın kendi kullanıcılara Cash App ve Bitcoin kullanımına teşvik amaçlı gönderdiği e-posta sonrası gerçekleşti. Gab, kendi kullanıcılarına ”özgür ifade parası: Bitcoin” temasıyla 850.000 e-posta gönderdi.

Daha sonra tekrar açıklama yapan Gab, ”Square’e kimin sahip olduğunu biliyoruz” ve ”Cash App yine de en hızlı ve en kolay Bitcoin satın alma yolu” ile uygulamayı övmeye devam etti.

Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gab’ın Kurucusunun Hesabı, Square’in Cash App Uygulamasından da Kaldırıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter kurucusu Jack Dorsey Bitcoin’in yükselişi konusunda umutlu Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri İskontolu İşlem Görüyor: Sırada Ne Var? JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil” Bitcoin 10. Yıla Girerken, Kripto Paralar Sakin 2018 Kripto Piyasası İçin Düzeltme Yılıydı: Şimdi Bitcoin Vadeli İşlemlerine Odaklanma Zamanı! Eski Wall Street Yöneticisi: Daha Fazla Kripto Para Borsasının Kapanmasına İhtiyacımız Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır