Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’de, Ripple yenilikçi bir teknoloji olarak görülüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’de, Ripple yenilikçi bir teknoloji olarak görülüyor
Çin’de, Ripple yenilikçi bir teknoloji olarak görülüyor

© Reuters. © Reuters.

Çin’de, Ripple yenilikçi bir teknoloji olarak neden görülüyor? Bitcoin madenciliğinin dünyada en çok yapıldığı Çin’de ilgi Bitcoin’den Ripple’a doğru kayıyor mu?

Ripple yenilikçi bir teknolojiÇin’deki kripto sıralamasına, bu yılın Mayıs ayında başlandı. Bu sıralamada Bitcoin ve Ripple’ın da dahil olduğu toplam 28 kripto para projesi bulunuyor. Burada kripto para birimleri üç kategoride değerlendiriliyor: uygulama, yenilik ve teknoloji. Kripto para birimleri daha sonra genel bir endekste sınıflandırılıyor. Mayıs ayında 28 kripto para projesi ile başlayan sıralamaya 5 kripto para daha eklenerek sayı 33’e çıktı.

CCID yeni kripto para birimi sıralamasıPazartesi günü Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), kripto projelerinin altıncı yeni güncellemesini açıkladı. Son listede olduğu gibi, genel listenin en üstünde EOS, ardından Ethereum ve ardından Bitshares geliyor. Bitcoin daha da aşağılara geriledi.

Sıralamada 19. sıraya kadar düşmesi Bitcoin için iyi bir haber değil. Ağustos güncellemesi sırasında Bitcoin 10. sıradaydı. Ancak Eylül güncellemesinde 16’ya düştü. Bir sonraki güncellemede daha da düşmesini beklemiyoruz. Fakat Çin’in açıkladığı her yeni güncellemede genel sıralaması düşüyor gibi görünüyor.

Bitcoin Cash (BCH), 31. sıradan 28. sıraya yükseldiği için iyi durumda. Altta görünen NEM, önceki pozisyonunu bırakmak istemiyor.

Sıralama MetodolojisiGenel kategoride, listenin en üst sıralarında Çin’in favorisi olan EOS yer alıyor. EOS’u Ethereum yakından takip ediyor. Mayıs ayında yayınlanan ilk sıralamaya EOS dahil edilmemişti. Bunun nedeni muhtemelen ana ağının henüz çevrimiçi olmamasıydı. Fakat bundan sonra, aşağı inmeden ilk pozisyona yerleşti.

CCID’ye göre, kripto projelerini sıralayan teknoloji kategorisinin ağırlığı %65’tir. Teknik gerçekliği değerlendirir, performansı, güvenliği ve kamu zincirinin merkezi olmamasını inceler. Bu kategoriye göre, ilk beş, son güncellemede de pozisyonlarını korudu. Bunlar EOS, Bitshares, Steem, Ethereum ve Gxchain‘dir.

Cüzdan, düğüm yayılımı, uygulamalar ve geliştirme desteği gibi uygulamalar için blokzincir desteğinin kapsamlı düzeyini değerlendiren uygulanabilirlik üzerine, ilk beş pozisyon sırasıyla Ethereum, NEO, Nebulas, Qtum ve Dash tarafından alınmıştır. CCID‘ye göre, bu kategori genel sıralamanın %20’sini oluşturmaktadır.

Yaratıcılık, genel sıralamanın %15’ini oluşturuyor. Yaratıcılık, zincirdeki yeniliklere odaklanıyor. Bu konuda ilk beş pozisyonda BTC, Ethereum, EOS, Nuls ve Cardano bulunuyor.

En yeni sıralama endeksi, yenilik listelerinde en büyük artışa sahip olan kripto para projelerini içeriyor. Bu endekste ilk beş sırada Ripple, Nuls, Lota, Nebulas ve Bitcoin Cash bulunuyor.

Bitcoin’in en az %50’nin Çin’den kontrol edildiğine inanılırken, Çin’in Bitcoin’ı nasıl derecelendirdiğini görmek oldukça ilginç. Tabii ki, Ripple’ın en yenilikçi kripto projeleri listesinde ilk sırada olması XRP topluluğu için oldukça iyi bir haber. Blokzincir firması, insanların günümüzde parayla nasıl ilgilendikleri ile ilgili farklı şekillerde yenilik yaptığını kanıtladığından, zirveyi Ripple hak ediyor. Böylece Ripple yenilikçi bir teknoloji olarak sıralamada yerini alıyor.

Sıralamanın ana amacı, küresel blokzincir teknolojisinin gelişme düzeyini bilimsel olarak değerlendirebilmenin yanı sıra trendi doğru bir şekilde anlamaktır.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’de, Ripple yenilikçi bir teknoloji olarak görülüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC, Ethereum’a ilgi duyuyor Kripto Para Yatırımcısı Arkadaşlarını Eve Getirip Boğazlayarak Hesap Bilgilerini İstediler! Dev Bitcoin borsası Binance’den Bitcoin’e dayalı token Sıcak Gelişme: Ran Neuner İddia Etti; Coinbase, Borsada Halka Arz Olacak! Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı Winklevoss Capital’den Sterling Witzke: Stabil Koinler İnternete Çok Uygun

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır