Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Almanya: Kripto Para Şirketleri, Hükümeti Belirsizlik Konusunda Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Almanya: Kripto Para Şirketleri, Hükümeti Belirsizlik Konusunda Uyardı
Almanya: Kripto Para Şirketleri, Hükümeti Belirsizlik Konusunda UyardıAlmanya’da faaliyet gösteren şirketler, ülkenin kanun koyucu kurumlarına gönderdikleri yazıda, kripto para düzenlemelerinde yaşanan belirsizliğin ülkeyi global çapta rakiplerinin gerisine atabileceği uyarısında bulundu. Almanya’nın dijital finans dönüşümünde liderliği ele alabilmesi için bu tarz bir belirsizliğin giderilmesi gerektiğini belirten şirketler; bu konu ile ilgili hükümeti aksiyon almaya davet etti.

Neufund isimli şirketin CEO’su Zoe Adamovicz ve Freigeist VC isimli girişimin başındaki kişi olan Frank Thelen imzalı yayınlanan mektupta, kripto para piyasalarının eski kurallarla regüle edilmesinin imkansız olduğuna vurgu yapılırken; süre gelen belirsizliğin Almanya’daki sektör aktivitesini olumsuz etkilediğine değinildi.

Mektupta şu ifadelere yer verildi:

”Bu mektup; Berlin mahkemelerinin Bitcoin’i bir finansal enstürman olarak görmemesine ithafen yazılmıştır. Eğer Almanya’da kanun koyucu kurumlar, üzerine düşeni yapmayıp bu hızla gelişen sektörü regüle etmekte gecikirse, o zaman yatırımcılardan ve girişimcilerden ne beklenebilir ki? Belirsizlik olan bir ortamda, yatırımcılar ve girişimciler rahat bir şekilde hareket edemez ve bu da inovatif anlamda ülkenin geride kalmasına yol açar. Bunun yaşanmaması için de, gereken özen azamiyetle gösterilmelidir.”

Mektup, şu sözlerle sonlandı:

”Eğer bu tarz bir şey yapılmazsa, elimizde net bir regülasyon olmaz ve Almanya rakiplerine göre çok daha geride kalır. Genç girişimcilerin, eski kafa kanunlardan ötürü suçlu muamelesi görmesi de kabul edilemez bir durumdur. Ülkedeki Blockchain şirketlerinin gelişmesi isteniyorsa, gereken önlemler ivedilikle alınmalıdır.”

Almanya: Kripto Para Şirketleri, Hükümeti Belirsizlik Konusunda Uyardı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Almanya: Kripto Para Şirketleri, Hükümeti Belirsizlik Konusunda Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin Balinaları Son 2 Ayda 155.000 BTC Topladı! Çinli Bitcoin milyarderinden destansı Bitcoin fiyat tahmini İddia: Bitcoin Cash’in ünlü ismi Roger Ver, çakma Satoshi tarafından kandırıldı! Bitcoin ölüm spiraline girmek üzere, neredesin Tether? XRP’nin ‘Kopyacısı’ XRP Classic Piyasaya Sürüldü – XRP Topluluğu Kızgın Amazon Kullanıcıları Bitcoin’e İlgi Duyuyor mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır