Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….
Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında….

2/2


2/2

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasındaki sebepler nelerdir? Bu sebepler nasıl ortadan kalkabilir? Bitcoin, tarihi bir çöküş yaşadı ve herkes bunun nedenlerini merak ediyor.

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasındaki nedenlerKripto kralına sert vuruluyor ve muazzam bir satış baskısı altında. Bugün, Bitcoin için sekizinci elde çıkarma günü. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000 $’dan yaklaşık %78 azalmıştır.

Yılbaşından beri fiyat yaklaşık %69 azaldı. Şu anda Bitcoin, 4,601 $’dan işlem görüyor. Diğer tüm önemli kripto paralar yanmayı hissediyor. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Mayıs 2017’den bu yana görülmeyen bir seviye olan 121 $ seviyesine düştü. Ripple ile ilişkili XRP şu ana kadar en güçlü kripto para oldu ve bir kez daha 2 numaralı pozisyonunu kazandı.


Bitcoin ilk defa 5,000 $’lık psikolojik seviyeyi kırdı. Kırılan 6,000 dolar seviyesi, ilk önemli psikolojik seviyeydi. Şimdi 5,000 dolarlık seviyenin kırılması, boğaların fiyatı desteklemediğine dair bir başka kanıt olduğunu gösteriyor. Bir sonraki büyük destek seviyesi 4,000 dolar. Fiyatın bu kritik seviyenin altınaa kırılmaması için dua edebilirsiniz. Çünkü bu, 3.000 $ seviyesine doğru yolu açacaktır.

CME grubu ve CBOE borsalarındaki Bitcoin vadeli işlemlerine olan açık ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 22,266’ya sıçradı. Açık ilgi, piyasa faaliyetinin bir ölçüsüdür ya da basitçe vadeli işlem pazarına para akışını gösterir. Daha yüksek açık ilgi, pazara yeni para girişi, daha düşük açık ilgi, daha az yatırımcının pazar ile ilgilendiği anlamına gelir.


Kripto dünyasındaki handikaplarTemel olarak, mevcut elden çıkarma, iki ana nedenden kaynaklanmaktadır; En büyük tehditlerden biri olan kripto para geliştirici topluluğu içinde düzenleyici baskısı ve anlaşmazlık. SEC, kripto dünyasına, menkul değer gibi kokan her şeyin üzerinde son sözü söyleyeceğini hatırlattı. SEC, ilk para tekliflerini (ICO) menkul kıymet olarak kaydetmedikleri için iki kripto şirketine ceza verdi. Yatırımcılara geri ödeme yapılacak ve firmalar para cezasına çarptırılacaklar. Korku, SEC‘in burada duramayacağı ve benzer bir yolu benimseyen çeşitli şirketlere karşı benzer eylemlerde bulunabileceğidir.

Topluluğun birbirine bağlı kalması ve daha anlamlı bir çatal için çalışması gerekiyor. Bunun nedeni, geliştiricilerin bir yandan dünyayı arzın sınırlı olduğuna ve diğer yandan da başka tür çatalları tetiklemenin yollarını aramaya ikna etmeye çalışmalarıdır. Çatallanma, sınırlı arz kavramını tamamen risk altına sokacak kadar yaygın hale geldi.

Bu sebepler, bir yandan yatırımcıların kripto paralara kaymasını zorlaştırıyor, diğer yandan da kripto para yatırımcılarının tuttukları kripto varlıklarını elden çıkarmasına neden oluyor. SEC ve benzeri kuruluşların faaliyetleri kripto sektörünü endişelendirse de aslında bunun gibi düzenleyiciler yatırımcıları korumaya çalışıyorlar. Kim başı boş ve kolayca manipüle edilebilen bir pazarda yatırım yapmak isterki? Kripto paralar hayatımızda olmaya devam edecekler. Hatta zamanla fiyat paraların yerini bile alabilirler, ama görünen o ki bu haliyle değil.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında…. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

9001 BTC rezerv edildi: Binance, Bitcoin’e dayalı token çıkardı FATF’nin önerisi Bitcoin’i karanlık bir çağa sokabilir ViaBTC, Yeni Ticaret Ağı XRP’de korkulan oldu: 2 yıldır görülmeyen seviye Sıcak gelişme: Dev ortaklık kuruluyor, TRON ve Tether anlaşıyor QuadrigaCX borsasının 100 milyon dolar değerinde Ethereum’u bulundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır