Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?
Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?

© Reuters.  Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?© Reuters. Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı?

XRP Resmi Kripto Para Olarak Tokyo 2020’ye gidebilir mi?

Kripto paralar ve blockchain teknolojisi hiç kuşkusuz küresel bir fenomendir, bunu koymanın başka bir yolu yoktur. Siz ve ben gibi, ileriye dönük yenilikçi inovatörler, Amerika’dan Zimbabve’ye, sürekli değişen kripto havasına ayak uydurmak için ellerinden geleni yaptılar. Ripple’ın (XRP) Tokyo’nun yaklaşan Olimpiyat etkinliğinin resmi kripto parası olması için bir kampanya başlatıldı.

On ay önce, popüler bir imza kampanya hizmeti olan Change.org‘da Ken Takahashi tarafından yönetilen bir kullanıcı, “Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın resmi kripto para birimini seç!” Başlıklı bir kampanya başlattı. XRP, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyordu ve kampanyada çok az ilgi vardı. Ancak Takahashi’nin kampanyası kripto dünyasında yankı buldu ve kampanya şu an bunu yazmadan sadece birkaç saat önce 10.000’den fazla imza aldı.

Bunun ardındaki mantık nedir?

Bu hareketin ardındaki beyni açıkladığı gibi, Olimpiyatlar insanlığın en büyük başarısı olarak lanse edilirken, bu oyunlar ev sahibi ülke ekonomisine ve altyapısına çok fazla stres yaratıyor. Brezilya’nın son Rio Olimpiyat oyunları, büyük bir ihtimalle, Brezilya’nın kendisini olumsuz etkilemiştir. Bu ülke, Olimpiyatların göze çarpan bir gösteri olmasını sağlamak için milyarlarca dolar harcadı. Ancak, Takashi’nin yazdığı gibi, sorun dalgalanan döviz kurları ile sonuçlanan alıcıların akınına uğrayan yerel döviz satıcılarıyla daha fazla.

Turistler ülkeye girerken, yerel para birimlerini talep ederek, (Pekin 2008 ve Rio 2016’da da görüldüğü gibi) döviz kurlarında uzun hatlara neden oluyorlar. Karışık döviz kurları ve dil engelleri sorunu daha da karmaşıklaştırıyor.

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs‘ın, Olimpiyat olayları sırasında çok çeşitli sınır ötesi ödemeleri ve XRP bulunduran döviz büroları oluşturduğunu, bir ülkenin ekonomisindeki stresi frenlemek için XRP kullanıldığını görmek güzel olabilir.

Kampanyanın başlatıcısı, hızlı işlem sürelerinin, düşük ücretlerin ve Ripple’ın şirket içi kripto varlığının güvenliğinin “bu sorunun çözümü için büyük bir katkı olacağını” iddia etti. Bu, sadece bir teori değil, MoneyTap olarak, Japonya odaklı, Ripple destekli bir ödeme hizmeti birkaç gün önce piyasaya sürüldü. Bu servis kullanıcıların Ripple’ın xCurrent ödeme çözümü ile gerçek zamanlı, sıfır ücrete tabi yurt içi ödeme yapabilmelerini sağlıyor.

Ancak, açıkçası, varlığın hala ana akımda çekiş kazanması nedeniyle XRP’yi Olimpiyatların tek kriptosu olarak olarak Tokyo’ya getirmek biraz erken bir söylem olabilir. Zira, oyunlara hala iki yıldan biraz daha uzun bir zaman var, bu yüzden o zamana kadar neyin değişebileceğini kestiremeyiz.

Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple (XRP) 2020 Tokyo Olimpiyatlarında Resmi Kripto Para Olacak mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere’de Kripto Paraları Düzenleme Çalışmaları Hızla Sürüyor Bitcoin’de (BTC) Fırsatı Kaçırdığını Düşünen Yatırımcı Ethereum (ETH) Alıyor! Binance Gibi Büyük Borsalara Gönderilen Fotoğraflar ve Kişisel Veriler Dark Web Üzerinden Satılıyor! Kripto piyasalarında güzel günler göreceğiz, ama önümüzde kara kış var İddia: Ohio Eyaletinin Bitcoin ile Vergi Ödemelerini Başlatması, Tamamıyla Reklam Kampanyası! Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? İşte araştırma raporu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır