Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes: Bitcoin Büyük Bir Hareketin Eşiğinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes: Bitcoin Büyük Bir Hareketin Eşiğinde
Forbes: Bitcoin Büyük Bir Hareketin Eşiğinde

2/2


2/2

Bitcoin büyük bir hareketin eşiğinde. Forbes uzmanlarına göre Bitcoin için büyük bir cisim yaklaşıyor. Bitcoin tarihine baktığımızda 2017 yılındaki gibi büyük bir güç patlamasından sonra her zaman bir durgunluk evresine girdiğini görüyoruz. Ama sonra ne mi oluyor? Yazımızda!!!

Bitcoin Büyük Bir Geri Dönüşün Eşiğinde

Bitcoin ile 2017 den önce tanışmış insanlara soracak olsaydınız, çoğunun 2017 yılındaki de ki yukarı yönlü büyük patlamanın 2018 yılında devam edeceği kanaatinde olmadıkalrını görürdünüz. Olaya gerçekçi bir şekilde bakacak olursak, Bitcoin’in zaten 2018 de böyle bir durgunluk evresine gireceğini öngörmüş olmamız gerekir. Çünkü Bitcoin’in 10 yıllık geçmişinde, yukarı yönlü büyük bir hareketten sonra her zaman, aşağı yönlü ya da yatay yönlü bir hareket yapmıştır.

Peki Bu Durgunluk Evresi Ne zaman BitecekBitcoin üçgen formasyonuna baktığımızda ince bir noktaya doğru artık iyice sıkılaştığını görüyoruz. Bu da bizlere Fırtına öncesi sessizliğin yakında bitecek olduğunun en büyük kanıtıdır. Çünkü Bitcoin, yaşamı boyunca üçgen formasyonunu sıkılaştırıp tekrar yukarı yönlü bir zıplama hareketi yapmıştır. Bunu aynen çekirgenin zıplama mekanizmasıyla kıyaslayabilirsiniz. Çekirge de yukarıya zıplamadan önce, gövdesi ve bacaklarını iyice yere yaklaştırıp potansiyel enerjisini en yüksek seviyeye çıkartır. Akabinde de büyük bir güç patlaması…

Aşağıdaki tabloya göre, Bitcoin’in iniş üçgeni bu yılın Şubat / Mart ayından beri oluşmaktadır. Temel destek seviyesi de 6,000 dolar olarak görülmektedir. Azalan üçgenler de ayı desenleridir. Ancak üçgenin artık sonuna gelinmiştir ve artık yukarı yönlü bir kopuş hareketine açık olmak gerekir. Ancak yine de önümüzde birkaç ayı senaryosu kalmış olabilir. Bu nedenle hala sahte hareketlerden korunmak icab eder.


Bitcoin Günlük Grafik

Grafikte gördüğünüz gibi üçgen formasyonu neredeyse tamamlanmış gibi. Artık bizleri daha güzel günlerin beklediğini söyleyebiliriz.

Yıllık Bitcoin grafiği, bu azalan üçgen modelini biraz daha net görmemizi sağlıyor:


Bitcoin Yıllık Grafik

Bitcoin volatilitesi, Bollinger BandWidth’e göre alışılmadık derecede düşük seviyelerde bulunmaktadır. Bu da alışılmadık bir fiyat artışının ortaya çıkacağını doğrulamaktadır.

Kaynak: Forbes

Dipnot: Siz değerli okuyucularımız ” Bitcoin büyük patlamasının” ne zaman gerçekleşeceğini tahmin edebilir misiniz ?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes: Bitcoin Büyük Bir Hareketin Eşiğinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’in Olumlu Ripple Kararı İle XRP Filmi Başlamış Olacak İran, Altın Endeksli Bir Kripto Para Birimini Piyasaya Sürdü! Ünlü Rapçi: Bitcoin Bir Kumardır Binance Coin (BNB) İrtifa Kaybediyor: 2 Sıra Geriledi! Kripto yolculuğunun başındayız: Neden mi? İşte Bitcoin (BTC) tahminini yükseliş yönünde revize eden analistler IOTA neden değerinin çok altında bir proje olarak görülüyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır