Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı!
Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı!

© Reuters.  Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı!© Reuters. Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı!

Merkezi olmayan borsaya olan talep yüksektir. İnsanların kendilerini ne kadar kötü bir şekilde istediklerini anlayabilmek için, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin şöyle demiştir: “Kesinlikle merkezileşmiş borsaların mümkün olduğunca cehennemde yanmasını umut ediyorum.”

StellarX’in lansmanı ile bu vizyon gerçeğe daha da yakınlaşıyor olabilir.

Milyarlarca dolar değerinde değer kaybıyla sonuçlanan uzun bir hacking ve dolandırıcılık olayları sonrasında, merkezi borsalara karşı olan kötü intibah oldukça yerinde gibi…

Güvenlik endişelerinin yanı sıra, hem gizlilik savunucuları hem de kripto para birimi toplulukları “mali gizlilik hakkının temel bir insan hakkı” olduğu konusunda ısrar ediyor. Birçok kişi, bu politikaların yarardan fazla zarar verdiğini düşünse de, borsalar KYC (müşteri tanıma) ve AML (kara para aklama) politikalarını uygulamak için baskı altında.

StellarX Platformu Hizmete Başladı

StellarX bu talebi karşılamak için adım atıyor ve ekip yakın zamanda beta test aşamasının sonunu getirdi ve hizmetin resmi lansmanını duyurdu. Servis, Stellar Development Foundation‘ın kar amacı güden iştiraki olan Chain and Lightyear arasında bir ortaklık olan Interstellar tarafından başlatılıyor.

StellarX, fiat para birimi,token ve diğer varlıkların alım satımına izin vermekte ve dünyanın ilk tamamen serbest ticaret platformu olarak nitelendiriliyor. Ticaret Stellar ağında gerçekleştiği için, Lumens (XLM) ‘de küçük bir ücret var, ancak ücretler o kadar ucuz ki StellarX her ayın sonunda parayı geri ödüyor.

Platformun kendisi aslında bir değişim değil — sadece Stellar açık pazarını kullanmak için bir GUI.

Platformun avantajları şunlar; Örneğin, StellarX’in Changelly ile ortaklığı aracılığıyla USD mevduatlarının kolayca işlenmesi söz konusu. Stellar ağını kullanmak aynı zamanda transferlerin çok hızlı olduğunu ve anahtarlarınızı güvenilir bir üçüncü tarafa teslim etmenize gerek kalmayacağını gösteriyor. Kullanıcı arayüzü pürüzsüz ve kullanımı da oldukça kolay.

Elbette, dezavantajları da yok değil: Merkezileştirilmiş exchange platformlarında her şekilde eşit olan merkezsizleştirilmiş bir değişim, gerçek olamayacak kadar iyi olacaktı. StellarX’te işlem gören varlıkların çoğu bağlı. Bu, dayanak varlığın sahipliğini garanti eden üçüncü taraflarca çıkarılan tokenlardır.

XLM ve Stellar tabanlı tokenlar hariç her şey bağlı, bu da bağlı varlıkların sağlayıcılarına hala güvenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Bağlı varlıklardan herhangi birini çekmek istiyorsanız, StellarX web sitesinde para çekimini entegre etme planları olmasına rağmen, bunu StellarX web sitesi yerine gerçek sağlayıcının web sitesinde yapmanız gerekiyor. StellarX ücret talep etmese de, bağlı tokenların düzenleyicileri, Bitcoin yoluyla para çekme işlemleri gibi belirli hizmetler için ücret alabilir.

İyi Bir Denge Getirebilir

Merkezi olmayan, güvenli bir kullanıcı deneyimi sunan XLM için büyük bir destek olacaktır. Değişim, şu anda 2,500 olan ve haftada yüzde 50 oranında büyüyen tüm Stellar tabanlı tokenları desteklemektedir. Bu, trader topluluğunu kendine çekiyor ve XLM’yi birincil para birimi olarak kullanmak için çoklu teşviklerle birleştirildi. StellarX, XLM’nin benimsenmesi için bir sürücü olacağından emin.

StellarX’in Stellar ağının “en vurucu uygulaması” olacağı kesin. Bunu StellarX’in web sitesine giderek deneyebilirsiniz.

Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı! isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın İlk Serbest Ticaret Platformu olan StellarX Açıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BIS: Facebook’un Kripto Parası Bankalar İçin Tehlikeli 9 Milyonluk Vurgun FBI’a Takıldı! Brian Kelly, Bitcoin İçin 6.000 Doları Müjdeledi! XRP Likidite Endeksi Son 9 milyonu geçerek ATH’sini geride bıraktı Ünlü Yatırımcı: Bundan Sonra Bir Boğa Sezonu Daha Yaşanacak, Bu Bir Gerçek Anthony Pompliano’dan 6 haneli Bitcoin tahmini geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır