Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Finder.com’un Beklenen Ethereum Fiyat Tahmini – ETH Fiyatını Etkileyecek Artılar ve Eksiler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Finder.com’un Beklenen Ethereum Fiyat Tahmini – ETH Fiyatını Etkileyecek Artılar ve Eksiler
Finder.com’un Beklenen Ethereum Fiyat Tahmini – ETH Fiyatını Etkileyecek Artılar ve Eksiler

© Reuters. © Reuters.

Finder.com’un Ethereum fiyat tahmini ilginizi çekebilir. Çünkü ETH fiyatını etkileyecek artıları ve eksileri sıralamış. Bu günlerde ETH fiyatını etkileyecek en önemli başlık ise Rekabet olarak görünüyor. İlginç olan ise bu rekabette TRON’un isminin geçmemesi.

Finder.com’un Ethereum Fiyat Tahmini

Finder.com gelecekte Ethereum (ETH) fiyatını ne etkileyecek başlıkları ve olasılıkları ele almış incelemesinde.

Kısaca Ethereum Nedir?Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) yapılabileceği merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Geliştiriciler akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik görevler yürüten ETH tabanlı kripto paralar tasarlayabilir.

Ethereum dünyanın en önemli ikinci kripto parası olarak yaratımcıların daima ilgisini çekmiştir. Ancak ETH satın almaya karar vermeden önce fiyatı etkileyen faktörlere bakmanızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Aşağıda ETH fiyatlarını etkileyebilecek başlıkları tek tek incelemiş Finder.

ETH Fiyatını Etkileyecek Artılar ve Eksiler

Ethereum’un (ETH) Fiyatını Olumlu Etkileyebilecek Unsurlar

 • Kullanım durumu; Ethereum’a destek veren yatırımcılar ve geliştiriciler potansiyel kullanım örneklerine imza attılar geçmişte ve günümüzde. Platform, nakliye, lojistik, token sistemleri bankacılık, dosya depolama, imaj geliştirme sistemlerine kadar bir çok alan için kullanım örneklerine sahip. Bununla birlikte en büyük merkezi olmayan uygulamalara (dapps) sahip
 • Merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) ; Ethereum ağında kurulmuş ve dağıtılmış çok sayıda dapp örneği var. Bunlar arasında dünya çapında süper bilgisayar üzerine odaklanan Golem, piyasa tahmin aralarına yoğunlaşan Augur, exchange (borsa) ve ödeme platformu olarak OmiseGo ve merkezi olmayan bulut platformu Storj gibi projeler yer alıyor. Platformda yeni uygulamaların tasarlanması ve bu tür uygulamaların başarısı, ETH’nin fiyatını belirleyen önemli bir faktör arasında yer alacak. Bu tip uygulamaların sayısının artması sadece Ethereum platformunun güvenilirliğine katkıda bulunmuyor, aynı zamanda dapps’ların oluşturulmasının ve dağıtılmasında ETH’nin satın alınmasını gerektirdiği gerçeği de var.
 • ICO’ların popülerliği; Ethereum platformu, hali hazırda en önemli ICO geliştirme platformudur. Gelecektede bu popülerliği ve tercih edilme yeteneğini koruması-geliştirmesi devam ederse (ETH tokenleri kullanıldığından) ETH fiyatı bundan olumlu etkilenecektir.
 • ETH’ye Ulaşılabilirlik. Ethereum dünyanın ikinci işlem gören kripto parasıdır. Çok çeşitli kripto borsalarda işlem görüyor ve kolayca satın alınabilir. Bu yatırımcılar ve kripto para topluluğuna güven vermesi açısından çok önemlidir.
 • Casper ve diğer güncellemeler; Ethereum 2018 veya 2019’da, Ethereum bir İş Kanıtı Algoritmasında Casper güncellemesine gidecek. Ayrıca, ağın “ölçeklendirilmesi” için Matrix Al Network’un (MAN) zaten kullandığı SHARDING güncellemeleri ve farklı güncellemelere gidecek. (bu linkte daha fazla haber okuyabilirsiniz). Bu yükseltmeler istenen sonuçları verir ise, Ethereum’un artan işlem hacmi ile büyümeye devam etmesi mümkün olacak.
 • Ticari ortaklıklar. Enterprise Ethereum Alliance, Fortune 500 işletmelerini, girişimlerini, akademisyenleri ve teknoloji simsarlarını ve tüccarlarını Ethereum’un uzmanları ile birleştirmeyi hedefliyor. Üyeler arasında şimdiden Microsoft (NASDAQ:MSFT), BP (LON:BP), JP Morgan, ING, Intel (NASDAQ:INTC), Credit Suisse (SIX:CSGN) ve Santander (MC:SAN) gibi bir çok büyük isim var.
 • ETH Arzı: yıllık 18 milyon ETH’nin piyasaya sunulmasıyla birlikte Ethereum tedariğinde bir sınır yok. Bu, ETH’nin nispi enflasyon oranının her yıl azaldığı ve bir dengeye ulaşmak için tasarlandığı anlamına geliyor. Ancak, Casper güncellemesinin uygulanmasını takiben yıllık ihraç (piyasaya verilecek ETH) oranının çok daha düşük olması bekleniyor. Ethereum fiyat tahmini bu maddeler baz alınarak tekrar revize edilmelidir.

Ethereum (ETH) Fiyatını Olumsuz Etkileyecek Unsurlar

 • Rekabet; Ethereum, önümüzdeki dönemde saysı artan alternatif akıllı sözleşme platformları ile rekabete girmek zorunda. Ethereum Classic (ETC), NEO (NEO) , Stratis (STRAT), Lisk (LSK) ve Waves (WAVES) platformları ,en dişli rakipler olarak göz önünde bulundurması gerekiyor
 • Ölçekleme sorunları; Ethereum’un popülerliği yatırımcı topluluğu için iyi bir şey olsa da, platform artan trafikle başa çıkmak için mücadele ediyor. Ortaya çıkan sorunlar, daha yavaş işlem sürelerine ve daha yüksek işlem ücretlerine neden oluyor, ancak bu engellerin üstesinden gelmek için bir planları var görünüyor.
 • Akıllı sözleşme ve güvenlik endişeleri. Ethereum akıllı sözleşmelerinin kodlarındaki güvenlik açıkları, çeşitli korsanlık olaylarına yol açıyor, bu nedenle, ETH platformunu kullanan herkes için sürekli bir endişe kaynağı olmaya devam edecek gibi görünüyor.
 • Artan düzenlemeler. Dünyanın dört bir yanında hükümetler kripto paraların getirdiği tehdidin ortadan kaldırılması veya minimize edilmesini istiyor. Bu politikalar, potansiyel olarak tüm kripto para birimlerinin fiyatını olumsuz etkileyebilir.
 • Tehlikeli ICO’lar. Bazı eleştiriler arasında, Ethereum platformunda başlayan başarısız ve aldatmaya yönelik kurulan ICO’ların platformun kamusal algısını etkileyebileceğini, bu durumunda kitlesel kabulu olumsuz etkileyebileceğini öne sürüyor. Doğal olarak Ethereum fiyat tahmini veya tahminleri bu maddeler ele alınarak tekrar revize edilmelidir
Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Finder.com’un Beklenen Ethereum Fiyat Tahmini – ETH Fiyatını Etkileyecek Artılar ve Eksiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Paralarda Ayı Sezonunu Ne Zaman Sonlanacak? Uzman Görüşleri Huobi’nin İstanbul Etkinliğine Büyük İlgi Kripto Para Startup Firması TRM Labs, 1.7 Milyon Dolarlık Fon Topladı! Bitcoin Milyarderinden Piyasa Öngörüsü Bitfinex CTO’sundan Açıklama: ‘Önümüzdeki Ay Büyük Projelerle Geliyoruz’ Bittrex Kripto Para Borsası, Malta’lı Blockchain Startup’ı Palladium’dan Hisse Satın Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır