Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

FATF Önümüzdeki Yıl Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getirecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » FATF Önümüzdeki Yıl Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getirecek
FATF Önümüzdeki Yıl Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler GetirecekDünya genelindeki finansal suçlarla mücadele etmek için kurulmuş olan Mali Eylem Görev Gücü (FATF), önümüzdeki yıl içerisinde kripto paralarla ilişkin yeni düzenlemeler hazırlamayı planlıyor.

Odak Noktası Borsalar

Merkezi Paris’te bulunan Mali Eylem Görev Gücü, toplamda 37 üye ülkeye sahip. FATF’in başkanı olan Marshal Billingslea, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda kripto paralarla ilgili bazı düzenlemelerin hazırlanacağını söyledi. FATF, üye ülkelerin kendi sınırları içerisinde faaliyet gösteren kripto para borsalarını ve cüzdan operatörlerini resmi olarak lisanslandırmasını istiyor:

“Hazırladığımız planlara göre FATF olarak dijital varlık üzerinden hizmet sağlayan şirketleri riskleri de göz önünde bulundurarak yönlendireceğiz. Bu şirketleri denetlemenin ve gözetmenin yanı sıra kolluk kuvvetlerindeki yetkililere de yasa dışı faaliyetleri takip etme konusunda kılavuzluk edeceğiz.”

Billingslea ayrıca FATF’in üye ülkelerin yeni kurallara uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek için düzenli teftişler gerçekleştireceğini vurguladı. Billingslea’ye göre FATF, hızla büyüyen kripto para sektörünü bir an önce takip etmeye başlamak zorunda.

FATF ayrıca kripto para şirketlerinin mevcut yasalara uyum sağlayıp sağlamadıklarını kontrol edecek. FATF, eğer mevcut yasalarda bir eksiklik hissederse bazı yasal güncellemeler getirebilir ve yasaları kripto para şirketleri için daha uygun hale sokabilir.

Billinslea ayrıca önümüzdeki haziran ayına kadar bazı yeni standartların getirileceğini düşünüyor:

“Haziran ayına kadar mevcut standartlarla ilgili yeni talimatlar hazırlayacak ve bu talimatların nasıl uygulamaya sokulacağını anlatacağız.”

FATF Önümüzdeki Yıl Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getirecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FATF Önümüzdeki Yıl Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin, Bitcoin’e karşı yeni bir rekor kırdı!  SEC 2019’da ETF’leri Onaylamalı!  CCN’e Göre İşte 5 Neden! Ünlü Yatırımcı, Bitcoin Stoklayın Diyor Lojistik Şirketi Panalpina Ürün Takibi İçin Blockchain Kullanıyor Bitcoin 2019’da yüzde 85 artarken neden bekleneni veremedi?   Finans dApp’lerinin Büyük Kısmı Ethereum Tabanlı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır