Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak?
Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin 2019 yılı, özellikle 2018 yılındaki durgun ve son dönemdeki ağır kayıplarından sonra lider Kripto paranın geleceği açısından oldukça önemli hale geldi. 2017 yılında özellikle Altcoinlerdeki hareketlilik, Bitcoin fiyatının yükselişinde önemli bir rol oynadı. Sonrasında bütün Altcoinler yüksek rakamlarda tutunamayarak şu anki değerlere ulaştı.

Bitcoin 2019 ‘da düzenleyicilerin baskısına uğrayabilir.2017 deki yüksek oranların Bitcoin 2019 için çok mümkün olmayacağını söylemeliyiz. Çünkü piyasa düzenleyicilerinin artan ilgisi fiyat üzerinde demoklesin kılıcı gibi her daim olacaktır. Örneğin ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Komisyonu, bu ay kripto para piyasasında manipülasyon ve neticesinde elden çıkartılan kripto para birimlerini araştırmaya başladı. Ayrıca Hong Kong’dan Filipinlere ve hatta Kenya’ya kadar kripto ile ilgili düzenlemeler, yavaş yavaş da olsa bizlere küresel çapta bir baskının olabileceğini gösteriyor. Bknz SEC sahte İCO’ların hesabını dondurdu)

Bitcoin 2019 için 2017 aralıktaki gibi yüksek fiyatlara ulaşmasına engel diğer bazı diğer faktörler de var. Birçok sektörün Blockchaine olan inancının yeteri düzeyde olmaması, özellikle son dönemde kripto paraya yatırımın azalması ve Kripto para piyasasında ilk 100 de sayabileceğimiz Kriptoların yeterli sayıda müşterisinin olmaması bunlara birkaç sebep.

Bazı uzmanlara göre 2018’de Altcoinler çok geniş sektörlere yayıldığından dolayı nakit çıkışı kolaylaştı ve satış eğilimi arttı. Bu da kriptolarda düşüşe sebep olan faktörlerden sayılabilir.

2018 Bitcoin algısı ve yeni projeler2018 yılının artık sonlarına yaklaşıyoruz. Özellikle son dönemde Bitcoin fiyatındaki ağır düşüşle birlikte Kripto piyasasındaki müdavimler, 2019 senesinde Bitcoin için hangi projelerin fiyat artışına sebep olacağını merakla bekliyor. Örneğin fiyat artışını doğrudan etkileyeceği öngörülen Bakkt platformu, projesini 2019 ocak ayına erteledi. (Bknz: bakkt nedir?)

2018 yılında, özellikle 2017 sonrasında balon gibi şişen ve sonrasında çöküşe geçen Bitcoin’den, kaybetmeye tahammülsüz ve sabırsız yatırımcılar elini ayağını çektiler. Kripto para birimlerine yaklaşım biçimi Harvard, Yale gibi eğitim kurumları ve onlarla ilişkilendirilen saygın isimlerle pozitif anlamda değişti. UNICEF gibi uluslararası kuruluşlar kripto para birimlerini yardım sektörününde kullandıklarını yönelik açıklamalar yaptı. Bazı hükumet ve kamu liderleri de Bitcoin hakkında sağlıklı övücü konuşmalar gerçekleştirdiler. Tüm bunlar Kripto paraların hanelerine birer artı olarak yazıldı.

2019’da Kurumsal yatırımcı ile güven artacak.Kripto paralar ve Bitcoin 2019 yılı Kurumsal yatırımcıların, sunması beklenilen projeleri ve amaçlarını tam olarak anlayacağımız bir yıl olacaktır. Şunu rahatça ifade edebiliriz ki Bitcoin 2019, son dönemdeki yüksek volatiliteye rağmen güvenin ve bundan dolayı Kripto paraya talebin devam edeceği bir yıl olacaktır. (Bknz: Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini)

Bazı kripto paralar 2018 yılında kullanıcılara sundukları projelerde kullanım hatalarından ders çıkaracak ve 2019 yılında daha sağlam adımlar atacaklardır.Bu, projelere güveni arttıracak ve gerçek kullanıcıların sayısında artışa neden olacaktır.

Projelere kurumsal yatırımcıların destek vermesi şart. Bu gerçekleşmezse 2018 de sürekli zikredilen adaptasyon eleştirileri 2019 yılında da devam edebilir. Kripto para birimleri projelerinde ana hedefi hizmet olarak belirlemelidir. Para kazanmanın birincil hedef olarak lanse edildiği projelerde kullanıcılar tam bir güven sağlayamaz. Bununla birlikte hizmet odaklı çalışıldığında spekülasyon algısını unutacak olan kullanıcılar ve piyasaya girmek isteyen müşteriler, uzun vadede kripto satın almaya devam edeceklerdir.

Bitcoin 2019 yılında ne gibi sürprizlere gebe? En kısa sürede haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edin. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kasım 2018’e döndü: Bitfinex’te Bitcoin primlerinde sıçrama BMW ve General Motors, Yeni ‘Sürücüsüz’ Araba Modelinin Verileri İçin Blockchain Kullanmak İstiyor Bitcoin Ocak aylarında nasıl performans gösterdi? Son 5 yılda çarpıcı tablo Bitcoin Fiyatında Geri Çekilme Yaşanıyor, 24 Saatlik Kar Dakikalar İçerisinde Eridi Tezos’daki Yükseliş Artarak Devam Ediyor Kripto Para Sektöründe Çok Az Güvenlik Uzmanı Var ve Bu Bir Sorun

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır