Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Kripto Paralar Yeniden Zemin Kazandı Ancak Hala Aynı Menzilde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Kripto Paralar Yeniden Zemin Kazandı Ancak Hala Aynı Menzilde
Bitcoin ve Kripto Paralar Yeniden Zemin Kazandı Ancak Hala Aynı Menzilde

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Çarşamba günü majör kripto paraların fiyatları yükseldi, ancak Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın çift haneli yüzde düşüşlerinden sonra yaklaşık yatay bir yol izledi.

Bitcoin saat 12.45’te Bitfinex borsasında %2,8 artarak 10,872$ oldu. Salı günü 9,901$’a düşmüştü. Fiyatlar Aralık ayının ortasında 20.000$ rekor seviyesine ulaştıktan sonra neredeyse %50 değer kaybetti.

Dünya’nın en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum bir gün önce 905,38$’a düştükten sonra, Bitfinex borsasında %3,3 kazanarak 993,08$ oldu.

Bu sırada, Ripple XRP gün içinde %5 yükselerek 1,3593’ten işlem gördü.

Geçen yıl büyük yükselişten sonra artan düzenleyici denetlemelerin piyasalara darbe vurmasıyla kripto paralar 2018’ye dalgalı bir giriş yapmış oldu.

Güney Kore hükümeti kripto para borsalarının tamamını kapatma veya yalnızca yasa dışı hareket edenleri sonlandırma gibi kripto para ticaretine göz açtırmamak için birçok seçeneği inceliyor.

Kripto paralar Güney Kore hükümetinin 30 Ocak’tan itibaren kripto para ticaretindeki anonim banka hesabı kullanımını yasaklayacak.

Bankaların kendi kullancılarının işlem verilerini bankalarla paylaşması için kripto para borsalarına gereksinim duyacağı sistemi bu ayın sonunda veya sonraki ayın başlarında tanıtması bekleniyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti hayli spekülatif ve sık sık diğer ülkelerdeki borsalardan kayda değer biçimde daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına gelen premium’dan işlem görüyor. Ülke bitcoin ve ethereum gibi majör paralar için en büyük piyasalardan biri konumunda bulunuyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Kripto Paralar Yeniden Zemin Kazandı Ancak Hala Aynı Menzilde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bobby Lee: Bitcoin 2019’da 2.500 Dolar, 2021’de İse 333.000 Dolar Olacak! Kripto Para ATM’leri Kara Para Aklamak İçin Kullanıldı Araştırma: Bitcoin fiyat keşfi için en önemli 10 borsa Önemli gelişme: Nasdaq ve Microsoft, Kripto para ekosistemi öngörüsünü açıkladı! Forbes: Litecoin (LTC) 2019’un İlk Çeyreğinde %200’den Fazla Kazandırdı IBM, Blockchain Teknolojisini Yaymak İçin Çalışmalarına Hız Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır