Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fas’ta Rüzgar Enerjili Mega Bitcoin Madencilik Tesisi Açılıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fas’ta Rüzgar Enerjili Mega Bitcoin Madencilik Tesisi Açılıyor!
Fas’ta Rüzgar Enerjili Mega Bitcoin Madencilik Tesisi Açılıyor!Bitcoin madenciliği düşen fiyatlara rağmen hala çok fazla talep görmeye devam ediyor. Madencilik endüstrisinin şu an daha fazla kazanç elde etmek için ucuza getirmesi gereken en temel unsur enerji. Şu sıralar Fas içerisinde, sadece Bitcoin madenciliği yapmak için devasa bir tesis inşa edilmekte. Söz konusu tesis 36 megawatt’lık rüzgar enerjisi üretecek.

Bitcoin Madencilik Endüstrisi Büyüyor
Önümüzdeki Ocak ayından itibaren, Fas’ta yeni bir rüzgar çiftliği kurulacak. Ülke şu an rüzgar çiftlikleri için çok fazla fırsat sunuyor ve bir çok şirket de bu fırsatlardan yararlanıyor. Ancak bölgenin tek dezavantajı, enerji nakil hatları şebekesine bağlantı sağlayacak taşıma hattının eksikliği. Bu faktör dışında, Fas güney kıyısı rüzgar enerjili Bitcoin madenciliği için mükemmel bir alan gibi gözükmekte.

Sağlam bir şebeke bağlantı eksikliği olsa bile, rüzgar enerjisi sayesinde Bitcoin hala çok kazançlı bir fırsat sunmakta. Kripto para madenciliği üzerine odaklanan Soluna firması, alt yapılarını tam olarak Fas’ın güney kıyısına kurmayı planlamakta. Firma şimdiden 165.000 metrekarelik araziyi satın aldı bile. Kurulacak tesis ilk olarak 36 megawatt‘lık elektrik sağlayacak ancak zamanla 900 megawatt gibi inanılmaz bir rakama ulaşabilecek.

Firma elde ettiği elektriği sadece Bitcoin madenciliği için değil, bunun yanı sıra Fas’a elektrik satmak için de kullanacak. Bu sayede firma Bitcoin madenciliğinin olası bir volatilitede çok da kazançlı olmaması durumunda, rotayı hemen başka yöne kırabilir ve işlerine devam edebilir.

Fas’ta Rüzgar Enerjili Mega Bitcoin Madencilik Tesisi Açılıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fas’ta Rüzgar Enerjili Mega Bitcoin Madencilik Tesisi Açılıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fiyat Artarken İşlem Ücreti Düşüyor: BTC İşlem Ücreti Son 3 Yılın En Düşük Seviyesinde Coinbase’in Kripto Kartı Coinbase Card, Kullanılmaya Başlandı Dev Danışmanlık Şirketinden Bitcoin, Ripple ve Ethereum Öngörüsü Kripto Para Sektöründeki İş İmkanları Düşük Fiyatlara Rağmen Çoğalıyor BTC fiyatı düşüyor: Yeni destek seviyesi 9 bin dolar mı? Charlie Lee: Ben Sattım Diye LTC Almamak Çok Yanlış

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır