Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Projelerine Müjde: ABD Enerji Bakanlığı’ndan 4.8 Milyon Dolarlık Bütçe

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Projelerine Müjde: ABD Enerji Bakanlığı’ndan 4.8 Milyon Dolarlık Bütçe
Blockchain Projelerine Müjde: ABD Enerji Bakanlığı’ndan 4.8 Milyon Dolarlık BütçeABD Enerji Bakanlığı, fosil enerjiyle ilgili çalışma yapan projelere dağıtılması için üniversitelere 4.8 milyon dolar değerinde bütçe ayırdı. Bu bütçeden Blockchain tabanlı projeler de faydalanabilecekler.

ABD Enerji Bakanlığı’na bağlı olan Fosil Enerji Ofisi, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yaparak üniversitelere özel yeni bir bütçe hazırladığını açıkladı. “Üniversite Eğitim ve Araştırmaları” projesi kapsamında ayrılan bu bütçenin amacı, fosil enerji projelerine katkıda bulunmak.

Enerji Bakanlığı, üniversitelere dağıtacağı bu bütçeyle birlikte ülkedeki projeleri ciddi ölçüde geliştirmeyi planlıyor. Bu bütçe özellikle yerel enerji kaynaklarıyla ilgili araştırmalar yapan ve mevcut elektrik şebekelerini geliştirmeyi amaçlayan projeler için kullanılacak.

Blockchain teknolojisiyle fosil yakıtları birleştiren projeler de bu bütçeden faydalanabilecekler. Fosil yakıt tabanlı güç üretim sistemlerindeki veri akışıyla ilgili araştırmalar yapan Blockchain projeleri, bu yeni bütçe planı sayesinde çok daha verimli çalışmalar yapabilecekler.

Enerji Bakanlığı’nın amaçlarından biri, ABD’deki fosil kaynaklarını daha “sürdürülebilir” hale getirmek. Ayrıca fosil tabanlı enerji teknolojilerinin maliyetlerini ve risklerini minimuma indirgemek isteyen Bakanlık, üniversitelerdeki araştırmaların bu konuda faydalı olabileceğini düşünüyor.

Enerji Bakanlığı, geçmişte de Blockchain teknolojisiyle ilgili bazı projelere öncülük etti. Bakanlık bir süre önce birkaç farklı Blockchain arasında enerji işlemi yapabilmek için BlockCypher ile işbirliği yapmaya başladı.

Bakanlık ayrıca Temmuz 2018’de Colorado merkezli bir Blockchain şirketine 1 milyon dolar değerinde hibe verdi. Bakanlıktan hibe alan Grid7 adlı şirket, merkezsiz bir enerji şebekesi üstünde çalışıyor.

Blockchain Projelerine Müjde: ABD Enerji Bakanlığı’ndan 4.8 Milyon Dolarlık Bütçe isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Projelerine Müjde: ABD Enerji Bakanlığı’ndan 4.8 Milyon Dolarlık Bütçe - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Merkez Bankası’ndan Bitcoin’de flaş düşüş getiren duyuru Bitcoin Libra Nedeniyle İlk Zamanlar Zarar Görebilir Telekom Devleri Altyapılarını Blockchain İle Güçlendirebilir CFTC BitMEX’i Soruşturuyor Messari CEO’su: Sektörün Şu Anki Durumu 20 Bin Dolara Varan Rallinin Öncesini Anımsatıyor Öğren Kazan: Siz öğrenin Coinbase ödesin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır