Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ukrayna’daki Bu Bakanlık Kripto Paraları Yasallaştırma Sürecini Başlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ukrayna’daki Bu Bakanlık Kripto Paraları Yasallaştırma Sürecini Başlattı
Ukrayna’daki Bu Bakanlık Kripto Paraları Yasallaştırma Sürecini BaşlattıUkrayna‘daki Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı, kripto para faaliyetlerinin yasal olarak sınıflandırılması için yeni bir çalışma yürütmeye başladı.

Ukrayna devletine bağlı haber ajansı Ukrinform tarafından yapılan habere göre, Bakanlık kripto paraların yasallaştırılmasıyla ilgili bazı araştırmalar yapmaya başladı. Yapılan habere göre Bakanlık’ın amacı “dijital para sektöründeki faaliyetlere ilişkin anlaşılır standartlar belirlemek” ve devletin bu alandaki çalışmalarını hızlandırmak.

Bakanlık, bu amaç doğrultusunda ‘dijital para’, ‘dijital varlık’, ‘ICO’, ‘kripto para madenciliği’, ‘akıllı kontrat’ ve ‘token’ gibi öne çıkan kelimelerin yasal olarak tanımlanmasını öneriyor.

Ukrinform tarafından yapılan habere göre bu alandaki çalışmalar iki ana bölüme ayrılacak ve çalışmaların tam anlamıyla 2021 yılında sonlanması bekleniyor.

Ukrayna’daki yetkililer şu ana dek kripto paralarla ilgili henüz somut bir düzenleme kararı almadılar ancak ülkede bu alanda sunulmuş çeşitli öneriler bulunuyor. Mesela Ukrayna’daki parlamento üyelerinden olan Alexei Mushak, bundan birkaç ay önce kripto para düzenlemeleriyle ilgili yeni bir taslak hazırlamıştı.

Mushak tarafından hazırlanan bu taslakta dijital para piyasasının ‘adil ve şeffaf’ bir hale getirilmesi, kripto para kullanımıyla ilgili bazı standartların oluşturulması öneriliyordu.

Ayrıca Ukrayna parlamentosunda kısa bir süre önce yeni bir tasarı sunuldu. Bu tasarının onaylanması durumunda ülkedeki kripto para sahipleri, vergi mükellefi haline gelecekler. Tasarının onaylanması durumunda kripto para sahipleri yüzde 5 gibi bir vergi ödeyecekler. Tasarıda ayrıca kripto para üzerinden gelir elde eden şirketlere de değiniliyor. Tasarının onaylanması, kripto para üzerinden gelir elde eden şirketlerin yüzde 18’lık standart gelir vergisine tabii olmaları anlamına gelecek.

Ukrayna’daki Bu Bakanlık Kripto Paraları Yasallaştırma Sürecini Başlattı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ukrayna’daki Bu Bakanlık Kripto Paraları Yasallaştırma Sürecini Başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzman analistten XRP için çılgın tahmin: Hedef 14 dolar! 11 Nisan Kripto Para Piyasası Genel Görünümü: Bitcoin Yeniden 5.400 Dolara Çıkabilecek Mi? Kripto Paralarla 14 Milyon Dolar Çalan İsimler Gözaltına Alındılar Venezuela Tüm Zamanların Bitcoin Alım Satım Rekorunu Kırdı! Eylül Ayında Binance’de Liderlik Türkiye’nin Olacak! Stellar (XLM) Platformunu Kullanan Stablecoin TokenX Piyasaya Sunuldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır