Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı”

Ana Sayfa » GÜNCEL » F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı”
F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı”

3/3


2/3


Dünyanın en büyük üçüncü madencilik havuzunun kurucusu tarafından yapılan açıklamalara göre, Kasım ortasından itibaren 600.000 ile 800.000 Bitcoin madencisinin cihazlarını kapattığı tahmin edilmekte. Bunun temel nedenleri arasında ise fiyat ve hashrate düşüşü yer alıyor.

F2Pool kurucusu Mao Shixing, yakın zamanda yaptığı bir röportajda firmasının yaptığı hesaplamalarda, ağda yaşanan toplam hashrate düşüşünün ve nispeten eski madencilik cihazlarının kazanç elde etmede yaşadığı zorlukları göze aldığını da vurguladı.

Blockchain.info kaynağından elde edilen verilere göre, Bitcoin ağının toplam hashrate’i, 10 Kasım tarihinde saniyede 47 milyon tera hash civarındayken, 24 Kasım tarihinde 41 milyona kadar düştü ve %13 civarında düşüş sergiledi.


Mao bir çok madencinin özellikle eski model kullanmayı bıraktığını ifade etti ve söz konusu eski modellere Antminer T9 ve AvalonMiner 741 gibi cihazları örnek gösterdi. Sırasıyla Bitmain ve Canaan Creative tarafından üretilen bu madencilik ekipmanları, tahmini olarak saniyede 10 terahash’a sahip ve mevcut fiyat şartlarına göre kazançtan çok zarar getirdiği bilinmekte.

Basın saatine göre %9.8 civarında bir hashrate dağıtımına sahip olan F2Pool da geçtiğimiz haftalarda %10 civarında bir hash rate düşüşü yaşadı. Mao konu hakkında şunları ifade etti:

”Bize bağlı olup, cihazlarını kapatan madencilerin tam sayısını tahmin etmek zor. Ancak düzenli olarak iletişimde olduğumuz daha büyük madencilik tesisleri ile yaptığımız görüşmelere göre, sadece bir kaç gün içerisinde bile on binlercesinin cihazlarını kapattığın öğrendik.”

Bunun yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde madencilik cihazlarının kilo ile satıldığı görüntüleri ve haberleri de medyaya yansımıştı.


İlgili haber:
İddia: Çinli Kripto Para Madencileri, ”Kilo ile” Madencilik Cihazı Satıyor!

F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

F2Pool Kurucusu: Geçtiğimiz İki Haftada 600.000 Bitcoin Madencisi ”Kepenk Kapattı” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mahkeme, QuadrigaCX Kripto Para Borsasına Verilen Süreyi Uzattı! KriptoMetre’de Konuşan Serdar Kuzuloğlu: “Kripto paralar kökenini anarşizmden alır” Piyasa Analistleri: Bu Seviye Kırılırsa Ripple (XRP) Sıçrayabilir İşte şu anda kullanabileceğiniz 13 kripto banka kartı VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!! İki devlet arasında Bitcoin alışverişi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır