Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’den Hindistan’a Mesaj: ‘BitConnect Yetkililerinin Mallarına El Koyun’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’den Hindistan’a Mesaj: ‘BitConnect Yetkililerinin Mallarına El Koyun’
ABD’den Hindistan’a Mesaj: ‘BitConnect Yetkililerinin Mallarına El Koyun’

© Reuters.  © Reuters.

ABD’deki iki farklı eyaletten yetkililer, Hindistan’daki Suçlu Soruşturmaları Departmanı (CID) ile iletişime geçtiler. ABD’li yetkililer, Hindistan’da BitConnect‘in tanıtımı yapan kişilere karşı harekete geçilmesini istiyorlar.

Bu yılın Ocak ayında çalışmalarını askıya alan BitConnect, açık kaynaklı bir kripto para yatırım programıydı ve pek çok kişi tarafından saadet zinciri olmakla suçlanıyordu. BitConnect’in çok katmanlı bir referans sistemine sahip olması ve müşterilere yaptıkları yatırımlar karşılığında astronomik boyutlarda getiriler vaat etmesi, ‘saadet zinciri’ suçlamalarının iyice şiddetlenmesine yol açtı.

ABD’deki Illinois ve Arizona eyaletlerindeki yetkililer, Hindistan’daki CID’in BitConnect tanıtımı yapan ve yatırımcılardan 5.6 milyar dolar değerinde para toplayan kişilerin mülklerine el koymasını istiyorlar. Hindistan hükümeti 2016 yılında değeri yüksek banknotların değerini düşürecek bir karar almıştı ve BitConnect, hükümetin bu kararını fırsat bilerek durumdan faydalanmıştı.

CID, “bu dijital para şirketine hükümet kararından sonra yatırım yapanların kara para aklamakla suçlandıklarını” söylüyor. CID ayrıca o dönemde yatırım yapmış kişilerin özellikle vergi yetkilileri tarafından takip edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Hindistan polisi, Ağustos ayının sonlarına doğru BitConnect’in tanıtımını yaptığı ve yatırımcıları kandırdığı gerekçesiyle Divyesh Darji’yi tutuklamışlardı. Surat şehrinde yaşayan Darji, BitConnect’in Hindistan’ın yöneticisi olduğunu iddia ediyordu. CID’in iddialarına göre BitConnect’in Surat’taki ofisinde çalışan kişiler, “binlerce farklı yatırımcıdan on milyonlarca dolar değerinde” para aldıklarını söylediler.

ABD’deki pek çok yatırımcı BitConnect’e dava açmış durumda ve bu davaların bazıları hala devam ediyor. Yatırımcıların en çok istedikleri şey de doğal olarak para iadesi.

ABD’den Hindistan’a Mesaj: ‘BitConnect Yetkililerinin Mallarına El Koyun’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’den Hindistan’a Mesaj: ‘BitConnect Yetkililerinin Mallarına El Koyun’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Henrik Gullberg’e Göre Dolar/TL Kritik Seviyenin Altına Düşebilir, Altında Gözler Trump’a Çevrildi, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri Bitcoin’de Sahte Hacim, Beraberinde Çöküşü Getirebilir Dev Kargo Şirketi UPS Yeni Bir Blockchain Platformu Geliştirdi Ripple CTO’su, Kraken’in İddialarına Yanıt Verdi Paxos, Dolar Endeksli Stabil Koin Projesine New York Finansal Hizmetler Departmanından Onay Aldı! Çinlilerin Bitcoin ve blockchain merakında dev artış!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır