Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

‘ICO Uzmanı’ Olarak Milyonlarca Bitcoin Çalan Dolandırıcıya, 20 Yıl Hapis Cezası Verildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » ‘ICO Uzmanı’ Olarak Milyonlarca Bitcoin Çalan Dolandırıcıya, 20 Yıl Hapis Cezası Verildi
‘ICO Uzmanı’ Olarak Milyonlarca Bitcoin Çalan Dolandırıcıya, 20 Yıl Hapis Cezası VerildiBitcoin ve kripto para dolandırıcılıkları artık her geçen gün artmaya devam ediyor ve verilen sert cezalar da buna pek etki etmiş gibi gözükmüyor. Dünyanın her bir yanından özellikle ICO projeleri ile insanları kandıran kişiler, aynı zamanda kripto para sektörünün de adını kötüye çıkarmakta. Jerry Ji Guo isimli bir dolandırıcı ise, eylemleri sonucu rekor sayılabilecek 20 yıllık bir cezaya çarptırıldı.

Jerry Ji Guo’nun Hikayesi
Jery Ji Guo, eskiden New York Times bünyesinde gazeteci olarak bile çalışmaktaydı. Kendisinin ‘ICO Uzmanı’ sıfatıyla bir çok startup firmasının cebini boşalttığı ve milyon dolarlık vurgun yaptığı iddia ediliyor. Kasım ayında tutuklanmasına kadar olan süreçte, dolandırıcının 3.5 milyon dolara yakın para elde ettiği tahminler arasında ancak kendisinin tek suçu bu değil.

Guo, elektronik sahtekarlık, Bitcoin hırsızlığı gibi bir çok suçtan yargılanacak. İlk başta çeşitli kripto para projelerine danışmanlık yapmak için piyasaya giren Guo, daha sonra ICO sektörüne de giriş yapıyor ve ICO uzmanı olarak ciddi bir kariyer bile yaratıyor. Kripto para dünyasının vahşi batısı olarak bilinen ICO sektörü, daha önce çok fazla dolandırıcılığa maruz kalsa da, Ji Guo’nun aldığı ceza adeta rekor bir seviyede.

Guo’nun karıştığı ünlü ve hala faaliyet gösteren projelerden birisi de Polymath olmuştu. Polymath ilk dijital para arzı esnasında 100 milyon dolar gibi etkileyici bir rakama ulaştı ancak daha sonra Guo ile olan ortaklıklarını, ”Guo’nun isteksizliği” yüzünden noktalamıştı.

‘ICO Uzmanı’ Olarak Milyonlarca Bitcoin Çalan Dolandırıcıya, 20 Yıl Hapis Cezası Verildi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

‘ICO Uzmanı’ Olarak Milyonlarca Bitcoin Çalan Dolandırıcıya, 20 Yıl Hapis Cezası Verildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether, TRON tabanlı USDT çıkaracak 26 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH 100 dolardan yükselişe başladı Malta, Şirketleri Blockchain Üzerinde Kaydedecek Ethereum Classic Ağına Yapılan Çifte Harcama Saldırısının Bilançosu: 500.000 Dolar TRON, 100 Milyon Dolarlık Gaming Fonunu Duyurdu! Analistler Bitcoin’i Yorumladı: Yeni Bir Yükseliş Kapıda Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır