Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un kurucusu Buterin: POS kökenli blockchainlerin geleceği çok parlak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un kurucusu Buterin: POS kökenli blockchainlerin geleceği çok parlak
Ethereum’un kurucusu Buterin: POS kökenli blockchainlerin geleceği çok parlak

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum’un kurucusu Buterin ,POS kökenli blockchainlerin geleceği hakkında konuştu. Vitalik Buterin’e göre POS kökenli blockchain uygulamalarının geleceği çok parlak. İşte haberin detayları.

Ethereum’un kurucusu Buterin yine gündem yaratacak tespitlerde bulunduEthereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa bir süre önce Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Buterin, blockchain teknolojisinin ölçeklenebilirliğinin daha iyi seviyelere geldikçe, blockchainin, global finans dünyasında adından çok daha fazla söz ettireceğinin altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde, İsviçre’nin Basel Üniversitesi’nden onursal almış olan Buterin’in POS kökenli blockchainlere yaklaşımı da oldukça pozitif.

Vitalik Buterin:

‘‘Blockhain teknolojisinin geleceğinden en ufak bir şüphe duymuyorum. Fakat POS kökenli blockchainlerin geleceğin çok daha parlak olacağını düşünüyorum. Çünkü, neredeyse sıfır maliyetleri var. Gereksiz madencilik masraflarına hiç gerek olmadan, blockchain teknolojisinin sunduğu yenilikleri insanlara kullandırma imkanı sunuyorlar. Bu bakımdan düşündüğümüzde POS blockchainlerinin, POW’lara oranla çok daha verimli olduğunu söyleyebiliriz.’’

Vitalik ayrıca, geldiğimiz noktada bilgisayar teknolojisinin insan emeğine göre 10 kata kadar daha tasarruflu olduğunu bu yüzden, şirketlerin artık insan gücüne değilde yapay zeka ve robotif sistemlere yöneldiği bu sebeple de, bireysel ve kurumsal yatırımcıların, bankacılık işlemlerine para vermek yerine çok yakın zamanda blockchain teknolojilerini tercih edeceklerinin de altını çiziyor.

İlgileneceğinizi düşündüğümüz diğer haberler

Bitcoin madencileri cephesinde ölüm sessizliği hakim. Tıklayınız.

Kripto paraların toplumsal kabulünün önündeki 5 engel!! Tıklayınız

Ünlü analizciden gündem yaratacak Bitcoin tahmini!!! Tıklayınız.

Bitcoin alım fırsatı kaçıyor mu? Tıklayınız.

Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un kurucusu Buterin: POS kökenli blockchainlerin geleceği çok parlak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yale’in Kripto Yatırımı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekecek Mi? Mayıs ayında yatırımcılarının yüzünü güldürmesi beklenen 4 altcoin Joseph Lubin: Ethereum 2.0 israfı ve özel donanımları ortadan kaldırıyor Willy Woo: Bitcoin dengeyi yakalıyor, BTC kırılmanın eşiğinde Coinbase’e 3 Yeni Altcoin Eklendi: EOS (EOS), Maker (MKR) ve Augur (REP) Flaş kripto para haberleri: Ripple gelişmeleri, Bitcoin Lightning Network ağındaki İlerleme, SEC’in yeni kripto yasası, Ethereum, Çin ve daha fazlası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır